Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #budownictwo i #diy - potrzebuję szopki 2,5x2,5 na działce. Sąsiadowi stolarz wycenił trochę inną na 8000 zł.

Obejrzałem kilka filmików, typu: https://www.youtube.com/watch?v=eI6hctOscEg trochę poczytałem o domach szkieletowych i kurde wydaje mi się to całkiem prosta i przyjemna robota.

Z takie 8 koła to starczy mi na materiał + kupię sobie narzędzia typu ukośnica, wyrzynarka i jeszcze będę do przodu (tak wstępnie liczyłem).

Myślicie, że bez doświadczenia w budowlance / wykończeniówce da się coś takiego ogarnąć? Czy przesadzam i lepiej zapłacić?
  • 17
@Jarczur: obejrzyj sobie u Maria Budowlańca, ostatnio wypuścił serię z budowania domku narzędziowego. Jeżeli nie masz problemów z pracami typu wymiana żarówki albo wkręcenie wkręta to rób sam. Swego czasu zbudowałem taras drewniany bez żadnej wiedzy jedynie posiłkując się youtubem i stoi już kilka lat.
@Jarczur: da się ogarnąć. Pooglądaj sobie filmiki jak skonstruować szkielet, szczególnie konstrukcję dachu. Potem kręcisz do tego deski elewacyjne, na dach deskowanie, papa, ewentualnie gonty. Sam taki domek zrobiłem na podwórku dodatkowo z okiennicami i wyszedł mnie ok 2k. Jak chcesz to wieczorem ci wrzucę
@Torgerd: @Rafalski45: dzięki, z narzędzi coś mi będzie wyjątkowo potrzebne? Mam wiertarkę, wkretarkę. Myślałem, żeby sobie sprawić ukośnicę tak do 1k ze stołem (budżetową) i wyrzynarkę jakąś.

@ThorPL: czemu ulep? Znasz jakieś lepsze materiały? W skrócie co tam zepsuł? :)
@ThorPL: czemu ulep? Znasz jakieś lepsze materiały? W skrócie co tam zepsuł? :)


@Jarczur: użył drogich materiałów, konstrukcję robił w bardzo dziwny sposób.
Da się sensowny domek zrobić dużo taniej i solidniej.
@Rafalski45: kątówkę mam, także jako główny koszt wliczam ukośnicę. Tzn. przyda mi się na pewno jeszcze wiele razy, ale wliczam ją w koszt tej szopki.

Generalnie założenie jest takie, żeby włożyć trochę swojej pracy, a za wynagrodzenie które by wziął stolarz uzupełnić sobie warsztat o jakieś maszyny. Nie zależy mi zatem, żeby aż tak mocno zejść z tych 8k - tylko kupić sobie coś w miejsce oszczędzonej kasy na fachowca.

@
@ThorPL: obejrzałem ten filmik - bardzo dziwna konstrukcja, jeszcze takiej na yt nie widziałem. Bez szkieletu, dach na profile stalowe wpychane w ściany, ale wyszedł mu niebrzydki :)