Wpis z mikrobloga

@elf_pszeniczny: Tak, na nowych osiedlach, które jeszcze nie są skończone, ale już zaczęto sprzedawać działki. Deweloper wybudowałby porządną asfaltową drogę, a po kilku miesiącach byłaby do wymiany po ciągłych transportach z dostawami materiałów budowlanych.
serwisówki nie są drogami gruntowymi


@Pangia: Skąd takie fejkinfo?

Serwisówki bywają zarówno gruntowe jak i asfaltowe/betonowe. Zależy ile kasy inwestor chce wydać. Czasem zdarza się, że w początkowych założeniach ma być asfaltowa, a później zmieniają na gruntową, czasem od początku planowana jest gruntowa, a czasem trochę jest gruntowych, a trochę asfaltowych na danym odcinku. Wszystko zależy od założeń projektowych.
@Wykopaliskasz: fejkinfo masz w majtach
wystarczy sobie google maps odpalić
już pomijam to że 3 razy w tygodniu jeżdżę po serwisówkach wzdłuż a4 bo jest to zwyczajnie najszybsza droga na moje potrzeby, nikt tamtędy nie jeździ a asfalt jest płaski jak stół
już pomijam to że 3 razy w tygodniu jeżdżę po serwisówkach wzdłuż a4


@Pangia: Nie ma to jak dowód anegdotyczny. 3 razy w tygodniu jeździsz po jednej i tej samej serwisówce i na tej podstawie wysuwasz wniosek, że serwisówki zawsze są asfaltowe.

Powtarzam Ci więc, że serwisówki czasem są asfaltowe, a czasem gruntowe. Podejrzewam, że wybór asfaltowej może być spowodowany na przykład tym, że dana drogo z założenia ma być wykorzystywana
@Wykopaliskasz: jak serwisówka nie ma być asfaltowa to jej zwyczajnie nie ma i tyle
w skrajnych wypadkach może być użyta nawet jako objazd jak na autostradzie będzie karambol i droga się zamknie, otwiera się bramę na ostatnim mopie i puszcza się tamtędy auta, jak to sobie wyobrażasz żeby taki konwój jechał po piachu i błocie? albo żeby ludzie do domów dojeżdżali po jakimś syfie jak i tak już im #!$%@?ęli autostradę
@Pangia: Nie wiem, gdzie Ty jeździsz po tej A4, ale tam gdzie ja jeżdżę, to w przypadku zablokowania pasa nie puszczają objazdu po serwisówkach, tylko przekierowują na ostatnim poprzedzającym zjeździe z autostrady.

Poza tym nawet jeśli gdzieś rzeczywiście puszczają po serwisówkach, to jak to się ma do tego co napisałem? To nadal nie wyklucza faktu, że serwisówki czasem są asfaltowe, a czasem gruntowe. Zależy od założeń. Na etapie projektu dałoby się