Wpis z mikrobloga

Hej murki,
Chciałem różowej kupić kurtkę snowboardową z gortexem na święta. Jedyna, która się jej póki co podoba nie jest dostępna w jej rozmiarze L - wysoka jest, https://supersklep.pl/i278304-kurtka-snowboardowa-volcom-iris-3-in-1-gore-wmn-vbk
Ktoś może polecić sklep / markę / model na co warto rzucić okiem?
Do 2 tys., zależy jej na Gore-texie.
Ponoć Burton ssie ¯\_(ツ)_/¯ a ja się kompletnie na tym nie znam.
#snowboard #kiciochpyta #rozowepaski #sportyzimowe
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrakNazwyUzytkownika: firma Roxy robi bardzo ladne kurtki, rowniez na gore-tex. Jeśli woli batdziej klasyczne kroje to polecam firme JMP, full polska firma i nie ka problemu z ew. poprawkami. Co prawda to kekbrana dermizax ale jest porownywalna z gore.
Aczkolwiek osobiscie uważam ze sa wazniejsze rzeczy niz sama membrana, dodatkowe dodatkowe kieszenie/fartuchy/kaptur mieszczacy sie na kask/mankiety/wywietrzniki/odpowiednia impregnacja itp.
P.S. membrana a ocieplenie to zupelnie inne sprawy.
@melba: hej to dla mnie ma być ta kurtka, jeżdżę na snowboardzie kilkanaście lat wcześniej na nartach, generalnie przerobiłam już sporą ilość kurtek i spodni i całego sprzętu sportowego. Jeżeli chodzi o membranę to założenie jest takie, żeby kurtka była cienka i ciepła na ciepłe dni nawet w zimie oraz druga warstwa w postaci puchówki na zimne dni kiedy jest -20 st. Nie znam firmy JMP jeśli masz z nią doświadczenie
@BrakNazwyUzytkownika: bardziej chodziło mi o to że taki gore ma sens jedynie jeśli uprawia freeride i musi sporo czasu spędzić w niskich temp. Na stoku to przerost formy nad treściæ tym bardziej że membrana zadziała jeśli pod nią będą warstwy równie dobrze oddychajæce
@sztandar: jeżdżę tez na freeride, na lodowcach i w różnych warunkach, w ubiegłym roku grudzień w Laax byl śnieżny zamglony i zmarzłam w kurtce która pamięta moje czasy studenckie, więc może przesadzam z membraną ale wydawało mi się ze nie da się uzyskać dobrej izolacji termicznej bez niej, bez ograniczających ruchy warstw pod spodem
@BrakNazwyUzytkownika: membrana nie grzeje, kurtki gore z sama membrana sa cienkie jak papier. Jesli nie chcesz zmarznac, to kup po prostu kurtke ocieplana (od 80g w góre) albo zaloz ciepla bluze pod spod. Ta ktora zalinkowalas jest ocieplana kaczym puchem, bedzie ciepla, ale przez obecnosc puchu a nie goretexu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrakNazwyUzytkownika: wiekszosc polskich szkolek narciarskich ma couchy JMP. Mam ich ciuchy 3 lata i uwazam ze maja naprawde swietny stosunek cena/jakosc. Dodarkowo gwarantuja ew. serwis no i wspierasz rodziny biznes.
Nie sa mega ocieplone ale w kurtce to nie problem. Wierzchnia wrstwa ma chronic przed opadami i wiatrem oraz miec przydatne ficzery ;) izolacje zapewniasz sobie tym co masz pod spodem, dobra bielizna termo (np. Merino - to taka na wypasie)