Wpis z mikrobloga

Kupiłem w sierpniu MBP 16 2019 i wiele opinii tutaj oraz w innych miejscach w sieci sugeruje że popełniłem duży błąd nie czekając na MacBooka z Apple Silicon (prawdopodobnie 2021).

Ja osobiście uważam inaczej, komputer nagle nie stał się powolnym elektrośmieciem i widząc że mnóstwo ludzi używa swoich maców sprzed kilku lat nie nastąpi to prędko. Do programowania, edycji wideo, obróbki w Lightroomie w kwestii prędkości działania nie mam zastrzeżeń, wciąż dzieje się to bardzo szybko. Owszem jest gorąco i bateria leci szybko, ale przy bardziej podstawowym użytkowaniu nie rzuca się to w oczy.

Także posiadacze tych MacBooków: nie dajcie sobie wmówić że to błąd, komputera nie warto zmieniać co roku :)
Już nie mówiąc o tym że za technologią nie da się nadążyć, bo zawsze można czekać na kolejny przełomowy ficzer X.
#macbook #apple #niepopularnaopinia (?)
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ICameTwiceOnYourMumsBack: przynajmniej w windzie nie ma żadnej telemetrii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L24D: bo poczekać na sprzęt to warto miesiąc, dwa. Chyba, że upgrade to jest jedynie kwestia fanaberii, a nie faktycznej potrzeby, to wtedy można czekać do śmierci, bo przecież zawsze kolejna generacja to postęp i teraz nie warto brać, bo przyjdzie lepsze.
Tak patrząc, to ps5 też się nie opłaca kupować, bo
  • Odpowiedz
@Nie_znany: zgadzam się, zwłaszcza jak ktoś potrzebuje narzędzia do pracy to z reguły na już i sięga po to co jest dostępne od ręki i spełnia określone wymagania :)
  • Odpowiedz
@Oastry weryfikacja oprogramowania, jego legalności, to jedno. Chamska telemetria, sprowadzona właściwe do monitoringu, to coś innego. O tym, że fejs, gugl i kij wie kto jeszcze śledzą moje ruchy w sieci wiem. O tym, że mój komputer wysyła moje "lokalne" ruchy, wolałabym wiedzieć przed zakupem.
A z produktów Appla zrezygnowałem w czasach ibookow G4.
  • Odpowiedz
@L24D: główny problem jaki masz to widzę taki, że będziesz miał problem z uzyskaniem od teraz sensownej kwoty przy jego odsprzedaży - za rok/dwa nikt nie będzie go chciał ;P
  • Odpowiedz