Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
Właśnie przyjechałem do babci, ma opadniętą prawą stronę ust i bełkocze... Ale twierdzi, że czuje się dobrze, nawet sobie firanki wiesza. Wiek 87 lat. Przychodnia dziś nieczynna, nie mogę się dodzwonić na opiekę nocną świąteczną. Co robić? Jechać z nią tam w ciemno? #medycyna
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co w przypadku NZK? To chyba najgorsza opcja z możliwych, oby nikt nie posłuchał


@starypijany123: w przypadku NZK to można dzwonić w dużej części kraju obecnie po AS Bytom - efekt będzie ten sam. Tutaj mamy podejrzenie udaru i metoda transportu nie ma większego znaczenia - chociaż lepiej 112 i zapytać co robić (żeby przypadkiem nie trafić do zamkniętego szpitala)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@Jonn: no cóż, nic nie zrobią w przypadku braku zgody. Szkoda, że się nie zgodziła. Życzę babci zdrowia. Moim zdaniem powinien ktoś być teraz z nią w domu :-) tak kontrolnie, w razie czego
  • Odpowiedz
@Jonn: Nie dobrze, bardzo niedobrze. Nie wiadomo kiedy ten udar miał miejsce. Jeśli w ostatnich powiedzmy 3 dniach mogą nastąpić inne komplikacje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: ale zastosowali chociaż jakieś leczenie doraźne? czy bez przewiezienia do szpitala nic nie mogą zrobić? nie da się porozmawiać z babcia na spokojnie, przedstawić powikłań itd? przecież to dość poważne schorzenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@czarnanoc: @MMARS: @czarnanoc: ona tu mieszka sama, na wsi, ja przyjeżdżam od czasu do czasu i nie mogę zostać. Miała iść do prywatnego domu opieki, nawet ją tam zabrałem, ale również odmówiła pozostania. Do lekarza może uda mi się ją namówić, o ile w ogóle ją przyjmie. Jest tu bardzo samotna i niesamodzielna, ma też postępującą demencję. Byłem w jej sprawie w gminnym ośrodku pomocy społecznej,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 84
@Jonn: mam nadzieję, że ogarnięcie szybko testament i że już babcia ma kwaterę u proboszcza wybrana bo to w sumie już finisz jest jak odmówiła szpitala przy udarze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Jonn: jest bardzo duże prawdopodobieństwo
Ludzie po udarach wychodzą jeśli były w miarę małe oraz otrzymali szybko pomoc.
A i tak czasem rehabilitacja trwa kilka-naście miesięcy.

Nie jestem lekarzem. Ale wiem że udar czy zawał wymaga szybkiej pomoc.
  • Odpowiedz