Wpis z mikrobloga

@McDermott: Masła nie cierpiałem jako dziecko. Zawsze mi zajeżdżało niemytą krową. Dopiero później w wieku okl. 10 lat mój nos przestał być tak wrażliwy i czuły i doceniłem jego smak. Pewnie przez to z wiekiem teraz masło nie smakuje mi tak jak kiedyś, choć to teraz bardzo je lubię na świeżym, gorącym wprost z piekarni chlebie.
  • Odpowiedz
w wieku okl. 10 lat mój nos przestał być tak wrażliwy i czuły i doceniłem jego smak


@marek_antoniusz: raczej na odwrót. W tym wieku smak i zapach się wyostrzają i rozwijają. Dlatego dzieci lubią bardzo proste potrawy albo przeładowane cukrem albo solą. Pewnie w starszym wieku zacząłeś odczuwać więcej smaku masła, ale tych jego fajnych elementów - co przykryło ten jeden który Ci się nie podobał.

@McDermott: Ale że samo
  • Odpowiedz
@McDermott: A no zdarzało się, na podbicie tłuszczów. Wiadomo najlepsze samo, ale bardziej cywilozowanym sposobem wydaje się zrobienie bulletproof cofee, choć osobiście wolę ze śmietaną 30% i białkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: zazwyczaj kroje w małe kostki i jem sobie z michy łyżka. Odrobina soli przed jedzeniem, dobra przekąska na podbicie tłuszczy użytkownika @guru8 którą pochwalam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BacentyBaca: szanuje, jakie polecasz? Ja myślę o kozim maśle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sahkez: wystarczy w zupełności, gorzej ze ludzie się jak na debila patrzą jak #!$%@? maslo jak batona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Temu teraz kamufluje w mięsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@McDermott: kupuję różnych firm inie widzę większej różnicy, najlepsze jest takie samorobne z mleka niepasteryzowanego. Kozie też bardzo lubię ale nie każdemu podejdzie.

Na mnie też dziwnie w pracy patrzą jak posypuję solą i wcinam jak lody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz