Wpis z mikrobloga

android tyle ile mu dasz tyle zje

@ByloSobieZycie: To dobrze. Wolna pamięć RAM to zmarnowana pamięć RAM. To prawie najszybszy dostępny w komputerze typ pamięci (zaraz po malutkim cache procesora rzędu góra kilkunastu MB), który musi być i tak cały czas zasilany, więc lepiej niech system z niego korzysta niż "mieli" po dużo wolniejszej pamięci wbudowanej urządzenia. Ten koncept jest wykorzystywany właśnie m.in. w Androidzie i z tego powodu to cytowane
Wolna pamięć RAM to zmarnowana pamięć RAM.


@mp107: Najczęściej powtarzana bzdura przez ludzi, którzy optymalizowanie czegokolwiek mają głęboko w dupie xD
Jeżeli pamięć jest wykorzystywana dobrze to spoko, ale zazwyczaj to wygląda tak, że aplikacje #!$%@?ą nawet kilka razy więcej niż powinny.
@Koloses: no jak się instaluje dla przykładu YT mające prawie 100MB zamiast dziesięciokrotnie mniejsze odtwarzacze typu vanced, albo 200MB klienta email zamiast lekkiego 7-25MB to i 8GB ramu na długo nie wystarczy ¯\_(ツ)_/¯

ps. cache sam się nie wyczyści ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ps. cache sam się nie wyczyści ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Dibhala: To akurat wina aplikacji, że nie gospodaruje tym tak jak powinna, zamiast tego "puchnąc".
@mp107: rzadko która apka oferuje automagiczne czyszczenie historii czy cache co jakiś czas.
Trzeba by się wspierać jakimiś narzędziowymi appkami co doprowadza do kuriozum.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Najczęściej powtarzana bzdura przez ludzi, którzy optymalizowanie czegokolwiek mają głęboko w dupie xD

@Koloses: A gdzie ja napisałem o optymalizowaniu aplikacji pod kątem zużycia RAM-u? Lub gdzie wspomniałem, że optymalizacja to coś zbędnego?
To inne kwestie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
rzadko która apka oferuje automagiczne czyszczenie historii czy cache co jakiś czas.

Trzeba by się wspierać jakimiś narzędziowymi appkami co doprowadza do kuriozum.

@Dibhala: Niestety zgodzę się. Teoria teorią, a rzeczywistość bywa gorsza.