Wpis z mikrobloga

@motaboy: ale BLIK nie jest podpiety do karty tylko do konta z tego co mi wiadomo.
Bo jak rozumiem według Ciebie masz podpięty blik do karty i jak płacisz to zdejmuje z karty, a jak ktoś przelewa na Twój numer telefonu na BLIK to spłaca się karta, tak?
  • Odpowiedz
Bo jak rozumiem według Ciebie masz podpięty blik do karty i jak płacisz to zdejmuje z karty,


Tak. I tak właśnie jest. Płaciłem Blikiem w Millennium wielokrotnie i właśnie są to transakcje bezgotówkowe w ciężar karty. I z tego co wiem jest to jedyna taka karta póki co w Polsce - spięta z BLIK.

a jak ktoś przelewa na Twój numer telefonu na BLIK to spłaca się karta, tak?


@zibizz1: Tego
  • Odpowiedz
@motaboy: zawsze możesz spróbować wypłaty, po podaniu kodu w bankomacie będziesz miał podsumowanie transakcji i zawsze jest jaka jest opłata za daną transakcje. Jak będzie opłata to możesz po prostu anulować wtedy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@motaboy nie podpinaj do transakcji gotówkowych rachunku KK, bo za taką operację (wypłata z bankomatu) oskubią Cię o prowizje 3,99% min. 9,99 zł. Transakcje bezgotówkowe są objęte okresem bezodsetkowym i zaliczane są do nich płatności kartą, płatności BLIK, przelewy z rachunku.
  • Odpowiedz
  • 0
@FHA96: Płatności blik w ciężar karty nie są traktowane jak gotówkowe a jak zwykle transakcje kartowe - to akurat robię na codzień. Rozumiem że wszystkie inne transakcje za pośrednictwem blik przy użyciu karty, tak?
  • Odpowiedz
@motaboy: w millennium jak ma się kredytówkę to w ustawieniach aplikacji mobilnej banku i w ustawianiach blik wybiera się czy blik ma działać z zwykłym ROR 360 czy kredytówką i są tam rozdrażnione 3 kategorie
bezgotówkowa / gotówkowa / internetowa

Czyli pierwsza jest do sklepów stacjonarnych potem do bankomatów właśnie i 3 do sklepów internetowych.

Tak jak wspominał @FHA96 jak wypłaciłeś BLIKiem w bankomacie i ubyło ci z karty kredytowej to
  • Odpowiedz
  • 0
@zestiyutro: Nie wypłacałem gotówki w ten sposób. Byłem właśnie ciekawy jak to wyglada prowizyjnie.
Robię regularnie zakupy via BLIK w ciężar karty. I to jest bezprowizyjne.
  • Odpowiedz