Wpis z mikrobloga

@Ratriczek:
1. Może zamiast tunelu TOR? - będzie bardziej anonimowo bo nie wymaga interakcji z nikim.
2. Od kilku dni szukam przepisu który zakazywałby udostępniania, może Ty wiesz o takim? (art 267kk pomijamy w rozważaniach bo nie wyczerpuje znamion).
@maniac777: 2. Coś takiego znalazłem wczoraj

UKE jest innego zdania: “prawo telekomunikacyjne zakazuje dalszego przekazywania informacji odebranych przez osobę nieuprawnioną. Stosownie do art. 160 ust. 3 osoba, która korzystając z urządzenia radiowego lub końcowego, zapoznała się z komunikatem dla niej nieprzeznaczonym, jest obowiązana do zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej”.

Dodatkowo wg UKE “uzyskanie informacji nadawanych za pośrednictwem fal radiowych, telewizyjnych czy sygnału satelitarnego, nawet jeżeli jest dokonywane w paśmie zastrzeżonym, nie stanowi realizacji
1. Na czym słuchasz? (radio, antena) Na posłuchanie Warszawy nie mam szans, ale rozważam jakiś zakup by sprawdzić co słychać w mojej lokalnej Polsce powiatowej.

2. Dzięki. Faktycznie to może tutaj działać. Grozi chyba tutaj kara pieniężna. Jeżeli tak to nakłada ją prezes UKE w drodze decyzji. Tak się składa że pracowałem kiedyś dla podmiotu który został ukarany przez prezesa UKE. Jeżeli tak to działa jak działało wtedy to trzeba się nieźle