Wpis z mikrobloga

Dlaczego z hejtera #apple stałem się semi fanboyem mimo, że #apple jest trochę antykonsumenckie.

Apple robi po prostu dobre produkty. To może śmieszne, ale większość urządzeń z których korzystałem uważałem za gówno, mniejsze bądź większe. Wyjątek to konsole Nintendo i sprzęt sony.

Uważałem tablety za gówno bo miałem jakieś gówno na #android
Uważałem smartwache za gówno bo miałem jakieś gówno na #wearos czy inne chińczyki jak #xiaomi
Zawsze podobała mi się estetyka #miui nie lubię czystego androida, i co się okazało? Zżynali od apple.
Zawsze mnie mierził #windows czułem, że coś jest z nim nie tak, to samo na #linux Takie poczucie w środku, że korzystam z gówna. Śmiałem z tych "cweli" co przepłacają na maci dopóki nie kupiłem #macbookair na studia xD

Czy apple jest idealne? Nie. Czy apple jest antykonsumenckie? Tak. Czy jest gównem? Nie. Robią dobre produkty.

Zawsze miałem poczucie, że coś jest nie tak z elektroniką użytkową, że to nie działa jak pralka albo lodówka.

Czytałem kolejny raz biografię #stevejobs i widzę, że on włożył dużo pracy w to, że te produkty nie były gównem. Żeby były zen. Większość elektroniki nie jest zen.

Wyleczyłem się też z opensourca i stallmana :p
  • 19
@Reepo: Jakość wykonania zawsze była u nich #!$%@?, ale ich sprzęt jest "zen". To są konsole stworzone tylko do grania, nie jakieś pseudo centrum multimedialne czy inne gówna dodawane na siłę. Miałem 3 konsole Nintendo, teraz mam switcha i switch jest wykonany z taniego plastiku, ale to najlepsza konsola jaką miałem. Widać w niej pasję Nintendo do gier i oryginalność. Na drugim miejscu jest kochany szarak czyli ps1
@x134xvb: a co do tabletów z androidem to zawsze beka. Miałem iPada Air (tego pierwszego Air), używałem chyba 4 lata, aż zaczął zmulać i sprzedałem za 500zł mniej niż jak kupiłem. W międzyczasie bawiłem się androidowymi tabletami znajomych i po prostu ten system nie działa dobrze na takich tabletach, jakość wykonania tabletów z androidem też cienka, jedyne co mógłbym rozważyć zamiast ipada to surface. No ale aktualnie jadę bez tabletu, bo
@RegulaminowyUzytkownik: Apple ma dalej najlepszego uxa, ale klawiatura motylkowa czy te heatpipy to porażka i ciężko się nie zgodzić ale i tak to jest sprzęt w "feelingu" dużo lepszy od konkurencji. Jednak nowych airów bym nikomu nie polecił.

Bawiłem się hackintoshem na Lenovo ale to była jakaś porażka. Synergia sprzętu i software'u robi swoje. Steve Jobs miał rację. Oddzielenie softu od sprzętu to jest gruby błąd który płaci się kiepskim uxem
@RegulaminowyUzytkownik: Nie chodzi o wrażenie. Ja generalnie kupuje sobie i innym tylko sprzęt biznesowy bo sprzęt dla klientów indywidualnych to jakieś rozpadające się po roku gówno.

Niektóre elitebooki są naprawdę super, są niezniszczalne praktycznie. Dobrze wykonane, aluminium, mnóstwo portów. Problem jest tylko jeden -> windows 10. Windows 10 to piekło estety i perfekcjonisty. Masz mix interjesów z win98, xp, 7 i 8. Dwa panele sterowania. Obrzydliwe czcionki i wygładzanie. Bieda po
a co do tabletów z androidem to zawsze beka


@Reepo: ja właśnie miałem i wtedy zgodnie stwierdziłem tak jak reszta tech świata, że tablety to niepotrzebne gówno. iPad nie jest rewolucją ale to dobre urządzenie do konsumpcji treści i do nauki. Branża edukacyjna to przyszłość tabletów.

Mi się ten tablet spodobał i mojej mamie. Ciągle gada, żebym nie sprzedawał komuś obcemu tylko żebym jej odsprzedał jak mi się już znudzi, ja
@x134xvb: Trochę zastanawiam się nad makiem, windows to faktycznie gówno, nie ma co owijać, ale mógłbyś rozwinąć porównanie do linuxa? Sam używam do pracy ubuntu i działa dość dobrze, co Tobie w nim przeszkadzało i jest lepsze na maku?
@bravenewworld63: i wciąż nie skusiłeś się na pełny amejzing? ( ͡° ͜ʖ ͡°) nowe MBP na M1 wydają się dobrym dealem, moze faktycznie sobie spróbuję na weekendzie postawić tego hackintosha na testy, dzięki!