Wpis z mikrobloga

@stonogatomojbog: nie wiem skąd takie informacje, ale generalnie pielęgniarki, opiekunowie, lekarze i cała służba zdrowia mają pensje zasadniczą + inne dodatki co miesięczne jak np. dodatek od szkodliwej pracy, co miesięczna premia (którą traci się będąc na L4 powyżej iluś tam godzin miesięcznie) która wynosi 15-25% wynagrodzenia zasadniczego, stażowe już po 5 latach pracy 5% premii co miesiąc dodatkowo, dodatki za dyżury nocne, min. 50% wyższa stawka godzinowa za pracę w
witamy w kapitalizmie


@blackfriday: jaki #!$%@? kapitalizm? Mamy postkomunę, socjalizm. W kapitalizmie sam byś sobie opłacał składki ubezpieczenia zdrowotnego i jaki byś pakiet wybrał taką jakość usług byś miał a ratownicy w prywatnych firmach by zarabiali dużo. Porównaj pensje nauczyciela w prywatnej szkole do tej z budżetówki.
@unfolding: Pracując 2 miesiące w PRM i zarabiając 4,5 k to rzeczywiście początkowo można się podjarać. Ja zaczynając, na pierwszą wypłatę dostałem 1,5 k i mimo wszystko tez byłem podjarany tym całym ratowaniem. Kumpel popracuje trochę dłużej w tym chorym systemie to sam sobie będzie współczuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)