Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Co ma kapitalizm do państwowych spółek? xDDD


@Zapaczony: no na przykład to że kładzie #!$%@? na zdrowie i życie ludzi i ratownicy nie mają żadnych alternatyw na tym legendarnym "wolnym rynku"


@OddajButa123:
taki jest pierwszy wynik na hasło "ratownik medyczny prywatnie" link kgr, alternatywy są, tylko nawet takie kgr musi pewnie działać w oparciu o umowy ze szpitalami albo innymi placówkami czyli z państwowymi,
To, że akurat państwowe posady
@buczubuczu: wyk0pki się budzą XD ale jak strajkowali ratownicy, pielęgniarki czy rezydenci, alarmowali o niewydolności systemu, domagali się godnych pieniędzy za ciężką, stresującą i niewdzięczną pracę, to wszyscy pierwsi do szczucia, że NIC NIE ROBIO, TYLKO KAWKI NA DYŻURACH, PIGUŁY I KONOWAŁY ZA MOJE PIENIONDZE, POWTARZAM MOJE, PŁACĘ SKŁADKI I WYMAGAM, A NAWET REZONANSU MI NIE ZROBIO JAK MAM KATAREK OD TYGODNIA! Niech jadą! Podobno już tysiące personelu ze wschodu czeka
@blackfriday: @OddajButa123: akurat pensja ratownika medycznego to piękny przykład co się dzieję kiedy nie ma kapitalizmu, wolnego rynku, wyboru zatrudnienia, a pensje w danym zawodzie kontroluje państwo. Jest to przykład jak nieefektywna jest gospodarka centralnie planowana, którą znamy chociażby z komuny. Poza tym pielęgniarki czy lekarze, którzy korzystają z wolnego rynku, a więc z placówek prywatnych wcale nie narzekają na złe zarobki, także nie wiem czy zartowaliscie, czy takie z