Wpis z mikrobloga

Hejo psiarze,
Mam taki problem. Suczka 9 miesięcy, wieloowocowa.
Tydzień temu zaobserwowałam drżenie głowy. Takie dość mocne. Weterynarz po obejrzeniu filmu stwierdziła że to przed cieczką, hipoglikemia napadowa, czasem suczki tak mają że gwałtownie spada im cukier w przededniu cieczki.
Poleciła podawać objawowo masę krówkową, lepiej i szybciej się wchłania niż glukoza.
Ok
Minął tydzień. Cieczki brak. Napady 3-4 razy dziennie.
Faktycznie po masie krówkowej przechodzi.
Z tym że przestała od niedzieli jeść swoje żarcie. Nic kompletnie. Od nas też nie chce
Nawet gołąbkiem pogardziła a normalnie wciąga nosem.
Dzisiaj w końcu dałam jej parówki i zeżarła. Swojego nadal nie chce. Ani suchego ani mokrego.
Nie chcę jej nauczyć że jak focha na swoje to dostaje nasze.
No ale zagłodzić też nie chcę.
Od niedzieli nie jadła do dzisiaj nic poza masa krówkową, 2 łyżki w razie napadu, 3-4 razy dziennie.
No nie wiem co o tym myśleć.
Miał tak ktoś? Przed cieczką te spadki cukru?
#psy #pies #weterynaria
  • 39
  • Odpowiedz
  • 0
@Mallow pytanie czy jest sens robić badania przed cieczką, ewidentnie jest przed. Mój plan był taki że oczywiście sprawdzę wszystko ale tak z miesiąc po cieczce jak jej w organizmie wszystko wróci do normy.
  • Odpowiedz
czy jest sens robić badania przed cieczką, ewidentnie jest przed. Mój plan był taki że oczywiście sprawdzę wszystko ale tak z miesiąc po cieczce jak jej w organizmie wszystko wróci do norm


@369zszywek: jeździć, obserwować

  • Odpowiedz
  • 0
@deptacz_gnoju no dobra pogadajmy poważnie ok? Powinnam na cito robić badania, jakie poza morfologia z cukrem? Pod padaczkę?
Ona ma taką historię że jej matka została znaleziona w lesie, okazało się że była w ciąży. Dobrzy ludzie przygarnęli.
Nie wiadomo czym matka się żywiła i jak długo.
Po urodzeniu straciła od razu pokarm. Weterynarz określił że w jej wieku nawet nie powinna już zajść w ciążę
Nie wiem czym były młode karmione. Nie lubię oceniać ludzi po wyglądzie ale jeśli miałabym to zrobić to nie sądzę aby było ich stać na specjalne mleko dla szczeniąt.
U mnie jest od 6 tygodnia życia. Miała niedobory wapnia,
  • Odpowiedz
@369zszywek: do wiedzy osoby w dyskusji nieobecnej odnosić się nie będę, bo to jak apelować cyganowi do sumienia. Niemniej na zdrowy chłopski rozum, co by się stało, gdybyś #!$%@?ła 2-3x dziennie masę krówkową w ilości proporcjonalnie porównywalnej do m.c. Twego psa? Chciałoby się kminić i biegać, czy legnąć i chrapać?

  • Odpowiedz
  • 0
@deptacz_gnoju no nie. Ona dostaje dwie łyżki w razie napadu. Czyli 3-4 razy dziennie. A waży 18 kg. Przez tydzień poszły dwie puszki ok. 400 g tego rarytasu. Do niedzieli normalnie jadła swoje żarcie.
  • Odpowiedz
@369zszywek: idź zrób jej badania, i to jutro (jeśli dzisiaj nie byłaś). Jeśli ma taką historię jak opisałaś to może to być wszystko.
Lekarz który stwierdza hipoglikemię tylko po filmiku to dupa a nie lekarz.
Badania, badania i jeszcze raz badania - dobry wet będzie wiedział jakie zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mallow wiesz co ona po prostu z doświadczenia i sytuacji (czas oczekiwania pierwszej cieczki) tak oceniła. Dobra jest, trafiłam do niej z polecenia. Nie ciągnie kasy bez sensu, nieraz w ogóle nie chce kasy jeśli była prosta sprawa i krótka wizyta.
Każdy kto do niej chodzi jest zadowolony, nierzadko wyciągnęła psy które były leczone miesiącami gdzieś indziej bez skutku, w kilka tygodni.
Ma też swoją hodowlę psów i niektóre jej suczki
  • Odpowiedz
  • 0
@KoriManiaczka na podstawie filmiku i sytuacji ogólnej czyli czas oczekiwania na pierwszą cieczkę, jak i jej osobistego wieloletniego doświadczenia nie tylko jako wet ale też hodowca. Oczywiście umówiliśmy się v wtedy że po cieczce wszystko dokładnie sprawdzimy. Jako że jednak coś długo to trwa to zaprosiła mnie jednak teraz (jutro idziemy) na zrobienie diagnostyki.
  • Odpowiedz