Wpis z mikrobloga

WWA:
http://zello.me/e8kkg07Y0Gox
"Pacjentka dodatnia, nasilenie duszności, złe samopoczucie, biegunka, wymioty, gdzie możemy podjechać?"

http://zello.me/CBRZEhkT0gVV
"Nie ma w tym mieście, ani w całym wojewódzwie miejsca dla pacjentów"

Warszawa, brak respiratorów: https://zello.com/shared/T1rLYWep3Ggy
Warszawa, pacjentka z udarem czeka na podjeździe
https://zello.com/shared/f6JnaR05EDgg
"ogólnie to możemy to wszystko pozamykać i wywiesić białą flagę"
https://zello.com/shared/aesQ5KTOcR50
"pacjent się nagle desaturował, podjąłem decyzję o intubacji, w Instytucie Gruźlicy nie ma wolnych respiratorów, jest podłączony na naszym, co mam robić?"

#pogotowie #zello #koronawirus
  • 52
@login-jest-zajety powiem Wam, że jestem sobie właśnie w pracy, pogotowie ratunkowe w Krakowie. O 23 powiedzieli nam, że przyjmą nas najwcześniej koło południa. Wszystkie szpitale zawalone albo zamknięte. Wyjechaliśmy z bazy po 19. Dochodzi 4 nad ranem, z naszej perspektywy to jest dramat. Nie mamy się nawet jak zmienić o 7 rano. System Państwowe Ratownictwo Medyczne przestał istnieć. Ludzie realnie umierają bo my stoimy w szpitalach. Koniec.
Ja już miesiąc temu mówiłem rodzicom by zaczęli się zdrowo odżywiać, witaminki, uważać na siebie. Bo teraz to człowiek będzie umierał nawet na tak błahe schorzenia jak wyrostek.

Jeszcze na Śląsku mamy taką opcję że godzinę drogi są Czechy. Mają ciężko ale nie tak ciężko. Jakby coś się stało to wsadzam do samochodu i jadę pędem do Ostrawy (warto mieć turystycznego EKUZa wyrobionego)
@login-jest-zajety: chyba czas, żeby do wiosny odciąć się od newsów, bo po odsłuchaniu kilku rozmów przelało mi się w dyńce od złości i bezsilności dla tego szitu, który zgotowali nam prawi i sprawiedliwi. Zamiast zająć się pracą, do której ich urwał powołaliśmy to zastanawiali się "czy pedały rodzą dzieci czy nie rodzą". Mam nadzieję, że pod odpaleniu jakiegolwiek serwisu informacyjnego na wiosnę, przeczytam, że kilku ujków z rządu będzie na ławie
PS. Bordo wpływa na szybkość znalezienia się na głównej?


@DoloremIpsum: jak masz bordo i dodajesz znalezisko, mniej wykopujących trzeba aby ono weszło na główną. Podobnie jeśli ty jako bordo wykopujesz czyjeś, twój wykop ma trochę większą siłę niż pomarańczy. Ogólnie bordo ma większy lvl siły w różnych działaniach.
Jeszcze na Śląsku mamy taką opcję że godzinę drogi są Czechy. Mają ciężko ale nie tak ciężko. Jakby coś się stało to wsadzam do samochodu i jadę pędem do Ostrawy (warto mieć turystycznego EKUZa wyrobionego)


@markhausen: Nie pojedziesz do ostrawy bo Czesi zamykają granice zaraz (wjazd tylko z negatywnym testem) a dwa to oni sami są w dupie.
@lazaruss: nie wiem skąd jest nasłuch, tj. kto nadaje, ta apka to jest proxy, tj setup jest taki:

odbiornik radiowy, przewod -> linein audio -> odtwarzanie na Zello

trzebaby sprawdzić skanerem, policja w dużych miastach ma ale chyba pogotowie nie - albo jest puszczona komunikacja oficjalnie przez cyfrę żeby ludzie wiedzieli co się dzieje - danych nie podają, tylko telefonicznie więc może poszło info że są słuchani

@Barteky: zrobię znalezisko,