Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
IMO najskuteczniejszą formą protestu wobec wchodzenia kościoła katolickiego z butami w życie wszystkich ludzi spoza kościoła byłaby zmasowana fala apostazji

Tak jak normalnie apostazja wydaje mi się bez sensu, to w przypadku gdyby był to duży odsetek w krótkim czasie, myślę że nie pozostałoby to niezauważone przez kler, polityków, opinie publiczną i powinno im dać do myślenia

A nie dawałoby też żadnej okazji do krytyki formy protestu

#protest #bekazkatoli #ateizm #gimboateizm #przemyslenia
  • 6
myślę że nie pozostałoby to niezauważone przez kler, polityków, opinie publiczną i powinno im dać do myślenia


@arekarek: Przecież kler i politycy doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale sama apostazja nie da absolutnie nic. W statystykach jestem? Jestem. To czy nie będę chodził do kościoła z aktem apostazji czy bez, nie zrobi żadnej różnicy.
Większym ciosem jest moim zdaniem nieuczęszczanie dzieci na religię, to już ich boli.
@PDCCH: Normalnie, kiedy chodzi o wypisanie się danej osoby, też myślę że powinna być do tego świecka procedura. Ale w wypadku protestu myślę że dobrze zrobić to drogą jaką sobie zażyczył episkopat, właśnie po to żeby na biurko biskupów trafiały sterty aktów apostazji, o które prosili.

@Krs90: Zgadzam się, że jednostkowo nie ma to znaczenia i o tym mówiłem pisząc "normalnie apostazja wydaje mi się bez sensu". Tutaj chodzi mi
@arekarek: Kościół ma w dupie rodo i inne przepisy. Akt apostacji to wchodzenie w tryby kościoła, który ma na celu zgnojenie i zniechęcenie człowieka, który chce dokonać apostazji. W praktyce to nie daje zupełnie nic. Pobiegasz z papierkami od parafii do parafii, a na koniec Twoje dane i tak zostaną w kościele i poza tym, że dopiszą, że dokonałeś apostazji to nic to nie zmieni. Jesteś ochrzczony, więc kościół dalej będzie
@GrammarNazi: Tak, zgadzam się. Sam w pojedynkę bym tego nie robił, bo szkoda mojego czasu.

Tutaj chodzi o to, żeby dajmy na to 10% ludzi to zrobiło na raz, wtedy nie ma możliwości żeby kościół chwalił się 97% katolików, jeśli temat będzie podchwycony przez media.

A też dla nich to oznaczałoby coś innego, niż w sytuacji gdzie dostają jeden papierek na miesiąc.
Kościół ma w dupie rodo i inne przepisy.


@GrammarNazi: @arekarek: No wlasnie nasza implementacja RODO zamiera dziurę dla kościoła właśnie. Ciekawe jak to jest w euopejskiej wersji przepisów, czy nie można by w ETS tego zaskarżyć.