Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy teraz jest w miare spoko czas na upgrade kompa ?
Budzet 8.5-10k. Intel must have (hackintosh). Cel to głównie robota, a po robocie gierki w 5120 x 2880.

Póki co w planie:
i7-10700k
MSI MPG Z490 Gaming Plus - tutaj zastanawiam się nad czyms z wifi i bt
Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 4133MHz CL19
CORSAIR RM750x
Adata XPG SX8200 PRO 512GB M.2 - (mam jeszcze 512ssd wiec nie potrzebuje wiecej)
ARCTIC LIQUID FREEZER II 240
Fractal Design Meshify C
RTX3080 - z tego co widzę jest problem z dostępnością, ale jakos mega mi się nie spieszy. Wsadze swoją 980 na czas oczekiwania i bedzie git.

Co #!$%@?ć, a co zostawić, co warte, a co nie warte ? Dzięki!

#pcmasterrace
  • 7
@surf co do plytki to mozesz wziasc msi z490 gaming edge wifi - swietnie dziala wifi u mnie fajnie sterowniki maja napisane - jak cos sciagam i ogladam to nie zacina mi filmu tylko ucina czesc pasma z pobierania i tak od kopa to lata

10700k jak najbardziej spoko ew mozesz wziac poki co 10600k i poczekac na 11th gen ktory bedzie q1 2021 i sprzedac 10600 i kupic inny.

Ten dysk
@surf w kwestii ram nie znam sie ale cl18 na pewno lepsze by byly jesli chcesz 4133. Tak na prawde jakies 3200 na mniejszych cl to prawie to samo choc tutaj trzeba by kogos kto robil testy a na tagu jest tu taki koles
@surf: a robiłeś już kiedyś hackintosha? Rtx nie będzie działał, wiec lepiej poczekać na AMD.

Reszta konfigu spoko choć jakbyś wziął Z490 Vision G to na necie jest świetny konfig do tej płyty, wiec instalacja systemu potrwa kilka minut.

Wbudowane wifi/bt na hackintoshu i tak nie bardzo działa. Do AirDropa chyba trzeba mieć specjalną kartę typu Fenvi T919.