Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przeczytałem dziś post @lakukaracza_ na temat aborcji prawnej i trochę nad tym myślałem. Uważam, że aborcja prawna nie jest do końca w porządku w proponowanym kształcie, więc można by to rozwiązać w trochę inny sposób. Co byście powiedzieli na stworzenie specjalnego rejestru, w którym mężczyźni składaliby swoje ogólne oświadczenie dotyczące stosunku do aborcji prawnej - tylko po rejestracji mężczyzna nabywałby prawo takiej aborcji. Rejestr ten byłby częściowo jawny - każda kobieta, która chciałaby sprawdzić status faceta mogłaby to zrobić po uiszczeniu kwoty, która z jednej strony hamowałaby wścibskie cipy, a z drugiej nie była zaporowa (nie wiem, przedział 100-500 zł?). Publiczne ujawnienie takiej informacji byłoby przestępstwem. W ten sposób z jednej strony kobieta mogłaby uważniej dobierać swoich partnerów seksualnych, a z drugiej strony facet byłby w lepszej pozycji, niż jest aktualnie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to wygląda trochę absurdalnie, więc zapraszam do dyskusji, w której pomysł byłby ulepszany (jakieś terminy na wykonanie odpowiednich czynności, ewentualna jawność zapytań etc). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aborcja #protest #neuropa #4konserwy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f9580d1c53de577b9aaed87
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Temat już był przedymany we wszystkie dziury, więc wrzucę moje podsumowanie optymalnego rozwiązania:

Często w trakcie dyskusji zaczynają się już wyzywania i katarynki z powodu braku argumentów oraz mieszanie sytuacji obecnej z proponowaną (w zależności jak komu w danym pytaniu pasuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pozwoliłem sobie więc podsumować zgromadzone wszystkie możliwe rozpatrywane przypadki przy SZTYWNYCH warunkach brzegowych, żeby wykluczyć cherrypicking
  • Odpowiedz
Makdhbkdjdh: Wbrew opinii przegrywów, ja, kobieta w wieku rozrodczym, uważam, że aborcja prawna dla mężczyzn powinna być możliwa. Czas na złożenie deklaracji przez mężczyznę powinien być krótszy niż dla kobiety na podjęcie zabiegu, a ona powinna być koniecznie poinformowana odpowiednio wcześniej o stanowisku ojca. Kobieta powinna mieć w tym przypadku dłuższy czas na podjęcie decyzji, ponieważ to ona poniesie koszty zdrowotne i psychiczne ciąży. Takie rozwiązanie wyeliminuje chore "łapanie na dziecko".
  • Odpowiedz