Wpis z mikrobloga

  • 69
Dla tych wszystkich którym marzą się akcje wewnątrz kościołów mam 4 wiadomości:

1) Nie każdy praktykujący katolik wspiera zakaz aborcji eugenicznej. Jestem wręcz przekonany, że większość jest przeciw obostrzeniu tego prawa.

2) Najbardziej fanatycznej mniejszości nie przekonacie.

3) Wszczynanie awantur w przypadkowych kościołach nic nie da. Chcecie wyrazić sprzeciw wobec kościoła, to róbcie to tak żeby poczuły to władze kościelne.

4) Normalni katolicy mogą Was popierać, ale tolerancji dla atakowania świątyń nie będzie, a jeśli będzie trzeba to będziemy ich bronić - prawnie, poprzez zatrzymywanie takich osób do czasu przyjazdu policji (zakłócanie uroczystości religijnej jest karalne), a jeśli będzie trzeba to bronić fizycznie, w granicach prawa oczywiście ¯_(ツ)_/¯. Kościół to nie tylko niegroźni seniorzy i jest to grupa o wiele liczniejsza niż wszyscy lewicowcy w Polsce razem wzięci.

#aborcja #protest #katolicyzm
  • 37
  • Odpowiedz
1) Nie każdy praktykujący katolik wspiera zakaz aborcji eugenicznej. Jestem wręcz przekonany, że większość jest przeciw obostrzeniu tego prawa.


to niech o tym mowia, ciche przyzwolenie tez jest przyzwoleniem

3) Wszczynanie awantur w przypadkowych kościołach nic nie da. Chcecie wyrazić sprzeciw wobec kościoła, to róbcie to tak żeby poczuły to władze kościelne.


swiadomosc spoleczna
  • Odpowiedz
@wjtk123: tak, niektórzy chodzą do kościoła katolickiego dla samej podstawy wiary, a nie mają gdzie indziej bo w Polsce większość kościołów to katolickie nie mamy np. protestanckich gdzie jest przyzwolenie na takie coś
  • Odpowiedz
@wjtk123:

Świadomości społecznej nie buduje się poprzez agresywną antagonizację, tak buduje się tylko fanatyzm i konflikt.


No wlasnie opisales kosciol katolicki w Polsce
  • Odpowiedz
Jestem wręcz przekonany, że większość jest przeciw obostrzeniu tego prawa.


@wjtk123: a to niedobrze, bo nie są prawidłowymi katolikami zatem.
  • Odpowiedz
@spere: chodzi o uogólnienie zasad dla każdego. Mogą być przeciw obostrzeniu prawa dla całego społeczeństwa, a sami mogą nie korzystać z prawa do aborcji jak już. Pozostawienie wyboru jest bardzo ważne, a rząd chce jakby „na sile” każdego przemienić w chrześcijana, w tym jest problem. Efektem jest to ze społeczeństwo będzie jeszcze bardziej podzielone za sprawa radykałów
  • Odpowiedz
@wjtk123: weź im to wytłumacz. PiS a zwłaszcza TVP i Ziobro tylko czekają na taki prezent. Zaraz rozsieją propagandę, że Ci co protestują na ulicach to oszalali z nienawiści do wiary lewaccy oszołomowie, a nie osoby które walczą o praw a kobiet, a wtedy to już na dobre zostanie tak jak jest i trzeba będzie rodzic chore dzieci, bo nie możemy się cofać przed "lewackimi terrorystami" co destabilizują kraj
  • Odpowiedz
@wjtk123: w #!$%@? mam normalnych katolików, którzy od lat nic nie robią z tym, ze w ich kościele gwałci się dzieci, przenosi księży po parafiach, w Polsce rydzykownia ma coraz większe wpływy a episkopat to trzon mafii a nie poważna instytucja.

Także albo popierasz albo nie, w dupie mam, ze normalego katolika oburzają protesty. Mnie oburzali przez ostatnie 10 lat już tak w #!$%@? ostro.
  • Odpowiedz