Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie chłopaka, takiego cichego i spokojnego. W szkole z pokorą przyjmuje na siebie wyśmiewanie i wyzwiska. Z każdym dniem czuje się coraz bardziej izolowany w grupie.
I nawet jakieś próby obrony typu odgryzienia się są tak nie udolne, że kończą się tylko kolejną falą wyzwisk, wyśmiewania się i jeszcze większą alienacją. Ten chłopak raz nawet odepchną innego chłopaka który go najmocniej wkurzył, ale skończyło się to tylko głosami, że przecież nic takiego strasznego się jemu nie dzieje i poco ta agresja.
W konsekwencji oprawca czuje się coraz bardziej bezkarny. Widzi, że ofiara straciła wolę walki, przestała się bronić i stała się obojętna i apatyczna. Wyzwiska zamieniają się w popychanie, kradzież pieniędzy na zwykłą bułkę staje się dla niego codziennością.
I ten chłopak tkwi w tym marazmie i beznadziei, aż któregoś dnia z błahego, mało znaczącego powodu wybucha. Kropla frustracji się przelała i biada tym którzy staną mu na drodze.

Jakby ktoś się zastanawiał, to te protesty to nie są tylko strajki kobiet, które żądają dostępu do aborcji.
Są to protesty wszystkich Polaków, których cierpliwość powoli się kończy. Polaków, którzy są obrażani na każdym kroku przez polityków i ich media. Polaków, którzy są poniżani kolejnymi ograniczeniami. Polaków, na których nakłada się kolejne podatki i obowiązki, przy jednoczesnej bezkarności obozu rządzącego. Polaków, którzy pomimo ciągłego pomiatania nadal mają swoją godność.
Ale kropla frustracji się przelała i biada tym którzy staną Polakom na drodze.
#protest #przegryw #bekazpisu #aborcja #neuropa #4konserwy
  • 9
@JamnikWallenrod: Strajk przedsiębiorców to były właśnie te próby zmiany zaistniałej sytuacji. Wielu osób nie obchodzi sprawa aborcji, albo nie uważają ją za najważniejszą, ale i tak przyjdą protestować, bo czują że PiS doszedł już tak daleko, że nie da się go w demokratyczny sposób powstrzymać.
@aaadam91: nie ze mną takie pitu pitu. W dużej części to osoby, które same wcześniej głosowały na PIS, 500 zł do łapki super bylo dostawać, przedsiębiorcom w pysk się śmieli, że pracują na nich, a teraz szok, bo się okazało, żę jak partia im do michy dorzucała, to uważa, że ma też prawo do ich tzipska.

Tak samo śmiech na sali, że zdziwko, że policja pałuje. Więcej emerytury im dać, jeszcze
@aaadam91: Zdecydowanie masz rację. To nie tylko są protesty kobiet ws. aborcji, ale również wobec bezkarności rządzących. Trzy dni temu, kiedy te protesty się zaczęły, naszła mnie myśl, który zwolennik prawicy, albo ludzi z obozu rządzącego byłby w stanie zaadoptować niepełnosprawne dziecko. Myślę że nieliczni, jak nie żadni zdecydowali by się na taki krok. Zdałem sobie sprawę, z tego że ludzie, którzy mnie gnębili chociażby w liceum czy gimnazjum, to większa