Wpis z mikrobloga

Czy wy też uważacie, że rodzenie dziecka z zespołem downa zamiast dokonywania możliwie wcześnie aborcji, jest okrutne? Bo masz pełną świadomość, że twoje dziecko będzie prawdopodobnie miało conajmniej kilkanaście wad rozwojowych z czego wiele potencjalnie śmiertelnych, niższą inteligencję, i ogólnie trudność w funkcjonowaniu, i dożywotnią zależność od rodziców, a mimo to decydujesz się, że tak, zmuszę dziecko do takiego życia. Trochę to okrutne, szczególnie że w momencie w którym się dziecko takie usuwa, zaczyna ono dopiero wytwarzać system nerwowy, ale nie można mówić o niczym co czyni człowieka człowiekiem. W sensie, gdyby ktoś taki był przypięty do respiratora, to nikt by się nie łudził że to żyjąca , myśląca istota ludzka.
Rozumiem że komuś byłoby ciężko sobie z tym poradzić, ale nikt nie powinien mieć prawa do zmuszania dzieci do złego życia.
#aborcja #neuropa #filozofia #takaprawda #antynatalizm #bekazpisu
  • 18
@Tyraxor: Ale daj im zdecydować. Są różne w życiu sytuacje. I Ci którzy się decydują, z reguły kochają te dzieci ponad życie. Widziałeś ten program na tvn Kossakowskiego z ludźmi chorymi na Down'a. Daj im zdecydować. Nie decyduj za nich tak jak chce to robić PIS, czy PO.
@tmtm: Ale ja mówię na temat moralności, a nie jakiś zakazów i nakazów. Ja nie jestem antynatalistą ontologicznym, ale to samo ze skrajną biedą. Jak ktoś robi dzieciaki mimo że mieszka na wsi bez perspektyw to jest okrutnikiem. Czy wydawanie sądów moralnych jest takie złe? Pewnie chcieli dobrze. Czy pijany ojciec który w nocy kogoś potrąci, bo chciał się z dziećmi zobaczyć miał złe zamiary? Ale jednak nie zrobił czegoś dobrego
@Tyraxor: Nie zgodzę się absolutnie. Myślisz, że ludzie mieszkający w biedzie, ale w tej biedzie są szczęśliwi nie chcą mieć dzieci z myślą, że zrobią wszystko, aby one miały z życiu dobrze? Masz myślenie mieszczucha, który nie widzi ile osób wokół niego zostali wychowani w biedzie na wsi?
@Tyraxor: Chyba nie zrozumiałeś.

Uważasz, że ja się cieszę, że jakaś alkoholiczka urodziła 10 dziecko po tym jak jej już pięć dzieci jest w domu dziecka?
@HAL__9000: " Co z wyborem/decyzją człowieka, który ma być przez nich urodzony? "

Czyli jesteś przeciwnikiem aborcji? Myślę w tej chwili o tej, gdy nie stwierdzono żadnej choroby.