Wpis z mikrobloga

Przypomnę komentarz sprzed 4 lat jednego biskupa na temat aborcji

"Za każdym razem mamy do czynienia z tragedią, jaka dotyka kobietę i jej bliskich. Nie wyobrażam sobie cierpienia, gdy kobieta dowiaduje się o nieodwracalnym upośledzeniu płodu lub gdy dalsza ciąża zagraża jej życiu. Nie wspominam o traumie gwałtu" - pisze duchowny.


Podkreśla, że marzy, aby "decyzja, co w tej niezwykle dramatycznej sytuacji począć, należała do kobiety" i dodaje, że to kobieta musi ponosić konsekwencje swoich decyzji - "zarówno fizyczne, psychiczne jak i duchowe".



#aborcja #4konserwy #neuropa #bekazkatoli

sos
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzych0: Pamiętaj, że każdy ksiądz też ma swoje poglądy. Są księża ultra prawicowy, są księża centrowi, są księża wspierający lgbt, a są też księża, którzy sami cisną po instytucji KK - sam z takim na kolędzie rozmawiałem.

Fakt faktem nie powinien ich wyrażać z mównicy na kazaniu.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Nie wiem jak wygląda "przydział" do parafii, ale powinno to zależeć od tego jak dobrze wypełnia swoją posługę. Poza tym, że nosi sutannę, jest to normalny człowiek z prawem do własnych poglądów, które nie powinny mieć wpływu i być mieszane z pracą.
  • Odpowiedz
@erixon: Niestety biskupi zwłaszcza polscy wymagają tego by podlegli im księża zgadzali się z nimi w dosłownie wszystkim i byli ich bezwolnymi potakiwaczami, bo inaczej będą mieli problemy.
  • Odpowiedz
@krzych0: Czytałem, jeśli biskup wyraża opinię sprzeczne z zasadami i dogmatami kościoła czy to katolickiego czy to protestanckiego to co z niego za biskup?
  • Odpowiedz
@krzych0: To nie jest śmieszne tylko tragiczne. KK jest jeden jedyny, a w samej Polsce jest 24 różne odłamy KP. Czyli co komu pasuje to sobie wybiera.
  • Odpowiedz