Wpis z mikrobloga

pisowskie prymitywy wydały wyrok, który dzieli nawet ich własne katolickie społeczeństwo xD jak można być tak głupim

znam ludzi mocno wierzących i nawet oni mają wątpliwości co do słuszności tego wyroku

piękny strzał w kolano, który nie rozejdzie się po kościach, po raz pierwszy od dłuższego czasu widzę, że faktycznie mogą stracić władzę ()

#polska #aborcja #kosciol
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trustME każdy normalny człowiek tak mysli, a te ujki zdecydowały jeszcze za kobiety. Nie nasza decyzja tylko ich każda kobieta powinna mieć prawo do decyzji w przypadku ciężkich wad płodu lub gwałtu
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: zmień sobie polityków, zmień konstytucję, złóż wniosek a wtedy sędziowie orzekną tak jak wydaje Ci się za słuszne, sędziowie mogą poruszać się tylko w ramach litery prawa, nie mogą sobie orzec jak im się żywnie podoba
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: ponadto jeżeli oglądałbyś transmisję rozprawy, wiedziałbyś jak żałośnie przygotowana była osoba składająca wniosek i jak niebyła w stanie ona poradzić sobie z pytaniami zadawanymi przez sędziów TK, ale wiadomo lepiej p-------ć o pisowskich prymitywach jak nie ma się bladego pojęcia o sadownictwie i prawie
  • Odpowiedz
@retsinaz: co dalej, nakaz rodzenia dzieci z gwałtów i kazirodzctwa?

racjonalna analiza mówi, że należy w tym momencie postawić dobro życia kobiety nad dzieckiem (w sensie dać jej zadecydować), sędzia zaślepiony nauczaniem kościoła powie, że za wszelką cenę należy chronić życie dziecka

więc nie obchodzi mnie ile tytułów naukowych zdobyły te osoby, ich inteligencja jest przysłoniona ideologią katolicką
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: z cała stanowczością nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że „ich inteligencja jest przysłonięta ideologia katolicka”, mój argument polega na tym, że to nie wina sędziów że wyrok jest jaki jest, tylko prawa które przyszło sędziom interpretować, no i oczywiście też sądzę że kobiety powinny móc w takich wypadkach decydować, chodzi mi tylko o to że Twoja frustracja znajduje upust w złym miejscu
  • Odpowiedz
@retsinaz: naprawdę sugerujesz w tej sytuacji, że sędziowie byli bezstronni i ich decyzja była tylko suchą analizą prawa?

przypominam, że decyzja nie było jednogłośna i że historia wyboru składu tego trybunału jest co najmniej kontrowersyjna
  • Odpowiedz
po raz pierwszy od dłuższego czasu widzę, że faktycznie mogą stracić władzę


@arealhumanbean: widziałem już kilka takich razów i wydaje mi się, że nic z tego, sądzę, że typowy pisowiec będzie klaskał, bo dopóki sam nie będzie miał potrzeby zrobić takiej aborcji wadliwego płodu to będzie świętym obrońcą życia
  • Odpowiedz
@arealhumanbean: Podejrzewam, że pokładają wiarę w siłę swojej propagandy i w plany przejęcia mediów. Może Kaczyński zakłada, że przez te 3 lata tak przeorają społeczeństwo, że pół Polski będzie go całować po rękach za ten zakaz aborcji.
  • Odpowiedz
@trustME a co na to Twój duchowy przewodnik? Czy Twój spowiednik udzieli rozgrzeszenia w takim przypadku?
Nie obchodzi mnie kto w co wierzy ale KK akurat ma jasne stanowisko w tej sprawie i jak się z nim nie zgadzasz to katolikiem jako takim nie jesteś.
  • Odpowiedz
@trustME nie będę ci nic mówił. Po prostu wydaje mi się że KK tak działa.
To że sobie napisze gdzieś że jestem profesorem to jeszcze nic nie znaczy. Jeszcze ktoś to musi uznać. Panie czy KK uznaje w swoich szeregach kogoś z twoimi poglądami czy tylko tak ci się wydaje.
  • Odpowiedz