Wpis z mikrobloga

Mam teorię.
Po tej decyzji TK chyba trudno będzie rządowi się wycofać ze zmian - "a w sumie to niech zostanie ten kompromis" - bo właśnie stał się oficjalnie niezgodny z Konstytucją. Rozwiązania są 3:
1. Olać niezgodność z Konstytucją i pozostawić kompromis (da się?)
2. Zaostrzyć prawo aborcyjne.
i 3... uwaga uwaga... ZMIENIĆ KONSTYTUCJĘ
Teraz Kaczyński ma super pretekst: Jeśli nie chcemy zaostrzenia, to Konstytucję trzeba "poprawić".
Zrobią projekt zmian, do którego dokleją swoje pomysły, niezwiązane z #aborcja , pewnie już dawno napisane. Mogą pozwolić sobie na wiele, bo w ostatecznym głosowaniu mają prawie zapewnione poparcie wszystkich partii poza #konfederacja i paroma ultrakonserwatywnymi jednostkami.

Kompromis zostaje utrzymany, PiS zmienił Konstytucję.
Kaczyński: EXP +1000, LEVEL UP.

Róbcie screeny.
  • 11
1 i 2 nie mają racji bytu bo przeslanka zostanie po prostu skreślona z ustawy w dniu publikacji wyroku.


@ewelinulla: Wydaje mi się, że w przypadku 1. chodziło o ominięcie tego jakąś niekoniecznie legalną drogą. Np. ignorując to ( ͡° ͜ʖ ͡°) PiS pokazał, że jak się chce to można nielegalnie obsadzać TK, który dziś w nielegalnym składzie wydaje wyroki - więc dlaczego mielibyśmy je uznawać za
@werter_do_jercewa: mogą wprowadzić rozwiązanie z Niemczech - uznawać aborcję z powodu wad płodu za nielegalna, ale ja zdepenalizować - w ten sposób aborcja jest dalej "łamaniem prawa" ale nikt nie ponosi za to konsekwencji żadnych


@Koliat Lepiej. To prokurator będzie decydować czy w konkretnym przypadku postawić zarzuty czy nie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Fajna wybiórczość będzie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Variv: w Niemczech tak nie jest teraz - jeśli jest coś zdepenalizowane to nie są się tego nagle "spenalizowac".


@Koliat A co mnie Niemcy odchodzą. Rozumiesz co ja piszę? Nikt nie będzie nic oficjalnie depenakiziwac. Oficjalnie będzie karane ale przecież prokurator musi postawić zarzutu. A prokurator może sobie w konkretnym przypadku nie postawić zarzuty czy umorzyć sprawę jak w przypadku Sasina czy innych podobnych sprawach. I będziemy żyć w rzeczywistości, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: To Ty mnie nie zrozumiałeś. Depenalizacja oznacza że nie da się nikogo ukarać za wykonanie czynu. Nikogo. Mnie, Ciebie, córki Tuska, Kingi Dudy czy kota Kaczyńskiego
@Variv: To Ty mnie nie zrozumiałeś. Depenalizacja oznacza że nie da się nikogo ukarać za wykonanie czynu. Nikogo. Mnie, Ciebie, córki Tuska, Kingi Dudy czy kota Kaczyńskiego


@Koliat Ale przecież Ci pisze nie będzie depenalizacji. Nie jest ona rządzącym potrzebna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: jeśli PiS będzie chciał wrócić do poprzedniego stanu nie dotykając konstytucji to jest to z grubsza jedyny sposób - to mam na myśli. Nie chcę aby ktokolwiek z Pisem konstytucję zmieniał, ale ustawy które to regulują już mogą modyfikować