Wpis z mikrobloga

Mirki & Mirabelki orientuje się ktoś gdzie najlepiej udać się w #warszawa do #okulista ale jakiegoś takiego nakoksowanego ze sprzętem itd. najlepiej na #nfz?
Czy raczej te poradnie nfz to bieda i od razu trzeba ładować się do jakiejś prywatnej specjalistycznej kliniki?
Badałem się kiedyś w #luxmed i powiem szczerze, że słabo, poza podstawowymi badaniami to mało kreatywni byli ci okuliści... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po opisaniu objawów usłyszałem "pierwsze słyszę o czymś takim" i koniec... Bez nawet sugestii gdzie udać się z tym dalej....
  • 32
  • Odpowiedz
@adamski-xox: optometrysta to chyba do okularów bardziej?
Badanie diagnostyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według dr. Google - stożek rogówki ale lepiej potwierdzić to u normalnego doktora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@adamski-xox: byłem grube kilka lat temu u okulisty pierwszy raz w życiu ot tak dla zdrowi się przebadać. Wpuściła mi atropinę do oczu i się zaczęło, od tamtej pory, od źródeł światła (np. latarnia, samochód) mam takie krechy światła w dół, tak jak normaly człowiek zmruży oczy (o ile pamiętam jak miałem normalnie to tak było).
Kontrasty mi się rozdwajają (np. białe napisy na czarnym tle widzę podwójnie, diody w
  • Odpowiedz
@non-serviam: jeśli rzeczywiście nie ma astygmatyzmu a występują takie zjawiska to szukał bym przyczyny na siatkówce .Ale podkreślam jeśli rzeczywiście nie ma astygmatyzmu ...Jesli rzeczywiście jakimś cudem miał byś stożek rogówki a refrakcja była by 0,0/0,0 to musiał byś mieć za rogówka jakiś obiekt który odwracał by działanie asferycznosci rogówki .Nie możliwe jest mieć stożek rogówki i brak odzwierciedlenia tego w cylindrach bo rogówka to taka jak by soczewka ,
  • Odpowiedz
@adamski-xox: nie wiem co to refrakcja ( ͡º ͜ʖ͡º)
Badanie było z 8 lat temu. Jeśli moje oczy stały obok stożka to mógł on urosnąć i może teraz być dopiero to widać. Podobno przy zwykłym badaniu ciężko to wykryć tylko robi się topografię rogówki, pomiar jej grubości itd i dopiero można stwierdzić na 100% ale ja się nie znam (
  • Odpowiedz
to spadaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adamski-xox: o żesz ty ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Dobra to wpadam do ciebie z żoną, dziewczyną, matką, teściową, córką kochanką i żółwiem wodnym ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A tak poważnie to te obrazki wskazują
  • Odpowiedz