Wpis z mikrobloga

#matematyka #nauka #szkolnictwo

Mireczki, może są tu jacyś #nauczyciele lub ktoś światły w temacie i podpowie.

Z racji tego, że przez rodzinę i potem nauczycieli zostałem ochszczony jako "humanista", moja nauka matematyki, od wczesnej podstawówki do końca liceum, wyglądała jak droga przez mękę. Nie wchodząc tu w "winę rodziców", własne lenistwo, system edukacji czy nauczycieli, a zmierzajac od razu do meritum...

Chciałby zacząć uczyć się matematyki (takiej szkolnej, w rozumieniu algebry), tak, aby móc zdać z niej maturę. Jestem po 30, robię to wyłącznie dla siebie i włąsnej satysfakcji (taki rodzaj autoterapii).

Nie wiem kompletnie jak się za to zabrać. Mogę kupić losowy podręcznik czy ksiązki popularno naukowe np. Stewarta, ale nie chcę strzelać, więc...

Prośba o polecenie czegoś sensownego, tak aby wrócić do kompletnych podstaw. Przerobić jakieś zadania dla podstawówki, potem dla gimnazjum, czy jak? Brakuje mi trochę pomysłu na metodologię. Jest taki kurs nawet dla dorosłych, za nieduże pieniądze (stronka wygląda jak typowe naciągacze na kasę, ale to jest akurat sprawdzone źródło): http://p.matmana6.pl/kurs-maturalny-dla-doroslych/
Wyrelworelowany - #matematyka #nauka #szkolnictwo 

Mireczki, może są tu jacyś #nau...

źródło: comment_1603112295ZnN5sXM5LUYWioUC95VaqC.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Chciałby zacząć uczyć się matematyki (takiej szkolnej, w rozumieniu algebry), tak, aby móc zdać z niej maturę.


@Wyrelworelowany: czyli nie ma co szukać dookoła, po jakichś stronach www, tylko po prostu ogarnij sobie podręczniki i zbiory zadań do liceum. To są właśnie książki do nauki matematyki przecież, na dodatek zgodne programowo z maturą.
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany: z czasów korków kojarzę, że zdecydowanie najwięcej osób korzystało z podręczników Kurczab/Świda. Najlepiej, gdybyś podszedł do księgarni i przejrzał, który podręcznik najbardziej odpowiada Ci wizualnie. Zwróć uwagę na to, żeby było dużo rozwiązanych przykładów w podręczniku, a zbiór zadań miał z tyłu odpowiedzi - to ważne, żebyś sam mógł się upewnić, że poprawnie rozwiązałeś zadanie.

Jeżeli faktycznie chcesz podejść do matury, kup podręczniki już do nowej szkoły średniej (czteroklasowej). Spokojnie
  • Odpowiedz