Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jutro mój brat ma się wstawić w areszcie śledczym na odbycie zasądzonej kary pozbawienia wolności. Między innymi tym razem za groźby karalne w stosunku do mnie. Niby nastała sprawiedliwość ale nie cieszy mnie ten fakt. A to dlatego, że będzie po raz trzeci w więzieniu. Wszystko przez alkohol po którym staje się agresywny do ludzi jak mu się sprzeciwiają czy odmawiają itp. Wiedząc z jego opowiadań jak tam wygląda, wiem, że to nie spowoduje, że stanie się lepszym człowiekiem a wręcz odwrotnie się dzieje. Resocjalizacja to taki ładny frazes dla ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z więzieniem/aresztem i ich osadzonymi. Jak tam trafia ktoś naprawdę niewinny to tylko ze szkodą dla takiej jednostki.

#wiezienie #aresztowanie #resocjalizacja #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8761de605297c54a62c66c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania też niestety jesteśmy zdania że zazwyczaj da się efektywnie pracować głównie z ludźmi którzy mają pierwszy wyrok do ok 2lat. Dłuższy wyrok albo powrót do zakładu karnego demoralizuje, zmienia, rozleniwia, uczy zachowan "przetrwania", spłaszcza sposób myślenia i bardzo ciężko o to aby takie osoby w pełni na nowo odnalazły się w społeczeństwie. To smutne