Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co myślicie i czy ktoś miał styk osobiście lub z osobą, która wchodziłaby później do zawodu nauczycielskiego ? Jak to aktualnie wygląda ? Chodzi o ukończone studia - mgr prawa, a następnie przebranżowienie w kierunku uczenia w szkole. Trzeba nawalać całe studia (tematycznie, np filolo polską), czy jest jakaś inna ścieżka ? Pracuję dwa lata w prawie, jestem podczas aplikacji, ale od zawsze miałem pęd pedagogiczny. Kasa mnie w ogóle nie interesuje, zresztą w tym zawodzie dużo się pracuje, a długo mało zarabia. Cenię czas wolny i pasje, nie planuję mieć dzieci. Jak zostać nauczycielem historii/wosu/geografii w takim wypadku ? Dobija mnie to, żeby zaczynać kolejne 5 letnie studia, to raczej nie wchodzi w grę, ale jestem tego świadom. Ma ktoś pomysł, radę ? Pomijam kwestię czy warto.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f861291605297c54a62c3cd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chcesz mieć uprawnienia do nauczania w szkole, zrób podyplomowe studia, które takowe dają - np."przygotowanie pedagogiczne". Bez tego teraz nie zatrudnią Cię normalnie w szkole (podstawówka/liceum). Na takich studiach musisz sobie ogarnąć praktyki do zaliczenia, więc jest okazja żeby sprawdzić swoje pedagogiczne zapędy w praktyce ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz ukończyć przygotowanie pedagogiczne. Albo 3 letnie studia, albo podyplomówka. Bez tego raczej nie zatrudniają (czasem jest wyjątek, jak jesteś w trakcie robienia takiego przygotowania, ale to rzadko)

Moja mama po 30 latach w zawodzie zarabia chyba z 3200 na ręke jako nauczycielka


@pan_warell: moja siostra 7 lat była przedszkolanką, teraz jest nauczycielką w klasach 1-3 i zarabia 1900zł netto :D prywatna szkoła i miasto powyżej 500 tys mieszkańców
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz ukończyć Pedagogiczne Studia Kwalifikacyjne. Coś na prawach podyplomówki z tym że można je zrobić przed uzyskaniem dyplomu studiów wyższych. Trwają 3 semestry. Szukaj na uczelniach, które moją w ofercie pedagogikę. Będziesz miał "uprawnienia" co nauczania w przedmiotach zbliżonych do kierunku studiów które ukończyłeś.