Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, czy "zgłoszenie popytu" na stronie UKE coś daje? Czy ktoś z was zgłaszał i faktycznie przyspieszyło to budowę sieci światłowodu w waszej okolicy?
Rodzice mieszkają w okolicy gdzie obecnie najszybszy internet po kablu od Orange to 8Mb/s, na LTE nie ma co liczyć więc chciałbym wiedzieć czy jest jakiś sposób na poprawę sytuacji.

Informacje o projektach z POPC podają, żesąsiednie gminy już są podłączone lub "w trakcie realizacji", a dla mojej miejscowości brak danych.

Ewentualnie gdzie można działać, żeby przyspieszyć jakoś budowę sieci, nie ukrywam, że skazanie na jednego operatora też nie ułatwia życia.

#pytanie #pytaniedoeksperta #swiatlowody #nexera (bo sytuacja dotyczy regionu woj. Świętokrzyskiego)
  • 10
  • Odpowiedz
Dla całej miejscowości nie ma planu? Musi być jakoś wyjątkowo dziwnie umiejscowiona i pewnie dopiero w kolejnych etapach będą planować, u mnie w okolicy pomijali niektóre domy które były bardziej z boku ale nigdy całej miejscowości. (też świetokrzyskie, nexera)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fenomen12: patrzyłem na stronie UKE i nexery I dla kilku miejscowości w mojej gminie nie ma informacji o planowanym podłączeniu, a sąsiednie gminy są już podłączone albo w trakcie realizacji.
Gdyby to dotyczyło kilku domów no to już mniejszy problem, a tu całe miejscowości,

Nie wiesz może czy są jakieś mapy albo plany dla przyszłych projektów?
  • Odpowiedz
Omijali też miejscowości gdzie internet jest szybszy niż 20mbs


@fenomen12: nie 20 a 30 i nie miescowosci tylko punkty/domostwa wg raportów ISP

@bn1776: beda kolejne edycje popc
Mozesz szukac przetargow w bazie konkurencyjnośći
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bn1776: tu patrzyles? https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Moze jak bys skrzyknal całą wieś/miasteczko to bys co przyspieszyl ale wątpię


@kopyrta: tak, na tej mapie też patrzyłem, nie ma żadnych informacji o mojej miejscowości tzn terminów ani planowanych przyłączeń, poszukam jeszcze jakichś informacji albo będę pytał w gminie lub bezpośrednio u jakiegoś operatora,
Orange na swojej stronie udostępnia formularz zgłoszeniowy do podłączenia ale dla jednej osoby nie będą przewodów kłaść, trzeba by właśnie zebrać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
niestety nie, a jaką predkość dostepną pokazuje Ci na stronie np orange? Omijali też miejscowości gdzie internet jest szybszy niż 20mbs

@fenomen12: dziś rano robiłem testy prędkości łącza to pokazuje maks 8-9 Mb/s pobieranie, ale w dłuższym użytkowaniu już nie jest tak stabilne, na stronie routera chyba też jest 8mb, to samo twierdzą w salonach, co ciekawe kupując dostęp do internetu najniższa prędkość to 10 Mb/s, pomimo, że wszyscy wiedzą, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopyrta: sandomierski, gmina Wilczyce,
Niemal cała gmina to biała plama, kilka miejscowości ma daty podłączenia na koniec 2023 co potwierdzają też inne mapy na stronie nexery i uke,
Co do miejscowości i adresu podpisane jako zasięg podstawowy, zaraz będę sprawdzał pozostałe parametry, ale nie wygląda to optymistycznie
  • Odpowiedz