Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
Ludzie mają mnie za debila, bo jestem zdania, że choroba, która w pół roku wywołała 3k zgonów i może wywoła drugie 3k do końca roku nie powinna mieć aż takiego wpływu na nasze życie. Maskę noszę, w spiski nie wierzę ale wszelkim ograniczeniom jestem zwyczajnie przeciwny.

W mojej pracy zapanowała jakaś paranoja. Ludzie poddają się izolacji, bo mieli kontakt z kimś kto miał kontakt ale w jeździe tramwajem czy autobusem albo posyłaniu dzieci do szkół codziennego zagrożenia już nie widzą.

Gdzie jest granica rozsądku?

#koronawirus #pracbaza #covid19 #korposwiat
  • 17
@UmbertoDalleMontagne: @xBombelek:
Od początku roku pracuję w Szwecji, tam o wirusie się zapomina, sporadycznie się mówi o nim w mediach, ludzie ogólnie mają na niego #!$%@?, żadnych masek nigdzie, seniorzy piją sobie kawkę w kawiarniach. Nie widać, żeby kogoś wywoziły karawany albo działy się inne dantejskie sceny. Co więcej nikt kogo znam nie zachorował.

Wracam do Polski na urlop – totalna panika. Zresztą w marcu na pierwszym urlopie sam byłem
@megawatt: Nie mówię, że nic się nie mówi tylko mówi się sporadycznie. Plus gdy zaczęły się wzrosty pokryło się to z moim powrotem do Polski na urlop, więc nie oglądam teraz mediów Szwedzkich.
@UmbertoDalleMontagne: przede wszystkim - przeprowadzać więcej testów. Znacznie więcej. I ucinać drogi rozwoju wirusa. Już tłumacze na własnym przykładzie:

1. Dziadek dziewczyny dostał zapalenia płuc, przebadali, wyszło że ma koronę.
2. Dziewczyna mieszka z dziadkiem, została odesłana na teleporadę, dali jej tydzień L4 (aha...)
3. Ze mną nikt sie nie skontaktował, po rozmowie z przełożonymi poszedłem zrobic test, prywatnie. Po otrzymaniu wyniku NIKT się ze mną nie kontaktował, sam zadzwoniłem do
@r4do5: jak ja ci zazdroszczę mieszkania w Szwecji obecnie... Ostatnio oglądałam filmiki z galerii handlowych czy klubów, wstyd się przyznać ale płakać się chce z tęsknoty za tym.
@cienki137: mógłbyś mi wyjaśnić po co robiłeś test, w dodatku zapłaciłeś za to i jeszcze narzekasz że ten #!$%@? system cię ignoruje?
@UmbertoDalleMontagne: Ten naród jest zdebilaly, wystarczy spojrzeć chociażby na ostatnie wybory.

Wczoraj deszcz leje, jednego przechodnia mijam co 5min i wszyscy w maskach ()

Kiedyś w maseczce za babą wchodziłem do sklepu, to #!$%@? mnie bo nie miałem 2m od niej tylko z 1m i poszła jeszcze do kasjerki naskarżyć xd
@lubiczklan: byłem przeziębiony, spotkałem się z dziewczyną której dziadek z którym mieszka ma koronawirusa, byłem przez chwilę w tym mieszkaniu, dziewczyna dwa dni czuła spore osłabienie i prawie cały czas spała. Dostałem polecenie służbowe.

A to co, jak prywatnie mam wątpliwości, podstawne, że mogę mieć korone, sprawdzam, mam, to już źle? #!$%@?łem brudna robotę za państwo. Sanepid sam powinien dziewczynę wypytać z kim miala kontakt, powinna mieć zlecone badanie. To sanepid
@cienki137: świadczy to tylko o tym jak duży bajzel jest w służbie zdrowia i jakie braki kadrowe ma sanepid w tym momencie - nie ma komu działać. Rząd przez 5 lat działania mimo dobrej koniunktury przejadł nasze rezerwy, niestety teraz, gdy szczęście się od nich zaczęło odwracać my będziemy przez to zdani na siebie. Oni mimo ostrzeżeń wywiadu o możliwości wystąpienia takiego czegoś nic sobie z tego nie robili i impreza
@Rzurek35: Dooookładnie, powinienem zostać przetestowany ja, moja dziewczyna, moja rodzina z którą mieszkam, jej rodzina z którą mieszka + nasi współpracownicy. A następnie po wykryciu odnóg wirusa - kolejne osoby. I w taki sposób można by było zobaczyć jak rozchodzi się wirus. A w tym momencie jak to wygląda? A no tak, że jak bym nie zrobił sobie testu i bym nie wyszedł pozytywny, to bym od wczoraj siedział w pracy.