Wpis z mikrobloga

Jest tu może ktoś kto trenował zarówno trójbój jak i dwubój? Bardzo lubię oglądać rwania i c&j, wygląda to po prostu niezwykle efektownie, więc chciałbym się w tym spróbować ale niezmiennie głównym celem jest trójbój. I teraz pytanie- czy jest w ogóle taka możliwość żeby wprowadzić elementy dwuboju do treningu bardziej pod trójbój, odnieść z tego korzyści w trójboju i uniknąć #!$%@? się? Czy raczej będzie to spore kombinowanie, poświęcanie dużej ilości czasu i proszenie się o kontuzję?
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy #trojboj #dwuboj
smok_bozy - Jest tu może ktoś kto trenował zarówno trójbój jak i dwubój? Bardzo lubię...
  • 19
  • Odpowiedz
@Kasahara: Wiem, że nauka techniki głównych 2 bojów na własną rękę mogłoby być niemałym problemem, ale co z ćwiczeniami wywodzącymi się z dwuboju, np pushpress, overhead squat, clean, highpull? Chodzi o przełożenie się tych ćwiczeń na trójbój
  • Odpowiedz
@smok_bozy ja laczylem 2bojbz 3bojem. Generalnie uczylem sie sam, nagrywajac filmiki i duuuzo ogladajac tutoriale. Klokov i Torokhtiy. Tymi nazwiskami i tutorialami sie zainteresuj.

PS nie probuj na poczatek duzych ciezarow, bo se biedy narobisz.
  • Odpowiedz
@wiera87: Oglądam dwubój, więc kojarzę tych panów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do łączenia tych dwóch dyscyplin to jak w Twoim przypadku jedno wpłynęło na drugie? Czy np poprawiła się eksplozywność, szybkość, moc w siadach/martwych?
  • Odpowiedz
@smok_bozy Sam jestem początkującym w trójboju i dodaję podstawowe elementy OWL jako ćwiczenia poprawiające mobilność, np przysiady ze sztangą nad głową i z uchwytem do snatcha. To cholerstwo z samym gryfem bardziej mnie ora niż klasyczne przysiady ze 140kg na plecach ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smok_bozy: możesz trenować ale to jest tak, że trójbój będzie bardziej obrywał niż się poprawiał. Dwubój z drugiej strony będzie słabo szedł bo tam nie możesz być pospinany, a to powoduje dobry trójbojowy trening.
  • Odpowiedz
@smok_bozy:
trenowałem tak regularnie przez ponad dwa lata.
Do dwuboju polecam trenera bo sam na 95% nauczysz się źle, a w dwuboju lepiej się nauczyć niż oduczyć i nauczyć jeszcze raz.

Startowałem jakoś z 180/130/220 0/0 a skończyłem bodajże na 210/140/260 95/125 (S/CJ). Progres w dwa lata słaby. Przy takiej samej wadze,
  • Odpowiedz
@bdm_bq: wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, w niedalekiej przyszlosci gdy zrobię 500 w totalu, pomyślę o znalezeniu jakiegos trenera dwuboju i zobaczymy czy cos z tego będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bst:
szczerze mówiąc to się nie dziwię. Mają okropnie przeładowane plany, cały czas ciężko i szybko, do tego dodatkowo praca, stres etc. Niestety pod tym względem to nie Chiny i nie ma żadnego zaplecza.

@smok_bozy:
powodzenia, daj znać jakie miasto to zapytam trenera kogo tam poleca. Do dwuboistów - crossfitowców bym nie szedł, chyba że już lata w tym siedzą.
  • Odpowiedz
@smok_bozy: Taka ciekawostka. Chopocek z tego filmu opowiadał, że kiedyś przez jakiś czas trenował w Polsce i robił 11 treningów dwuboju w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smok_bozy to w hooy ciezkie polaczenie. Zajaralem sie 2bojem w trakcie ME i taka zajawka zostala mi do dzis. Ja nie maksowalem, bardziej bawilem sie kg na sztandze.
  • Odpowiedz
@smok_bozy: Dwubój fantastycznie się ogląda i budzi respekt. Sam myślałem, żeby zacząć, nawet rok temu w wakacje cośtam poświrowałem z CJ ale skończyło się na tym, że przy którymś powtórzeniu mnie odcieło i sztanga spadła na łeb xD Zabawa świetna i na pewno do tego wrócę ale na porządnie w klubie sportowym który sobie upatrzyłem na śląsku. Zawsze dobrze pobróbować z dwubojem lub wpleść go w dni deload. Sam robie
  • Odpowiedz