Wpis z mikrobloga

prawo definiuje broń palną, różne rodzaje broni pewnie rozróżniają polskie normy, a one niestety są płatne i skanów raczej nie znajdziesz w necie

@sphinxxx:
Problem w tym że prawo się na tego typu definicje powołuje (np.: w UoBiA), tak więc chowanie za paywallem czegoś co jest niezbędne do interpretacji tegoż prawa to jest lekko mówiąc patologia.

@Fennrir: polska definicja jest taka, jaką będzie na fakturze zakupu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak będziesz miał "pistolet" to zarejestrujesz jako pistolet. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A w razie przypału - sąd powoła biegłego i on wyda opinię.
@Kovalski1979:
Podział na broń krótką i długą masz w ustawie o obrocie bronią, amunicją, i tym podobnymi rzeczami, natomiast ubojka powołuje się już właśnie na takimi terminami jak "pistolet", "rewolwer", "strzelba", "karabinek", etc. dlatego też pytam gdzie są one zdefiniowane.
@Kovalski1979:
A jak się zamontuje kolbę? W USA to się kończy zaliczeniem do kategorii SBR (Short Barrel Rifle), u nas pistolet z kolbą to chyba dalej pistolet (i nikt nie robi z tym problemów, natomiast w USA jest to nielegalne i tylko nieliczne kolekcjonerskie egzemplarze w stylu Mausera C96 z kolbą są explicite wyłączone z przepisów).
A w Polsce zapewne kończy się to zawieszeniem systemu u pani w wpa :) a w przypadku sprawy sądowej sędzia wymyśli coś kreatywnego, kto będzie miał lepszego prawnika ten wygra.
@Fennrir: O ile pamiętam, to definicja jest nie tyle pistoletu co broni krótkiej i długiej. Krótka to chyba lufa do 30cm i długość całkowita do 60 ale to tak mi się wydaje z pamięci.