Wpis z mikrobloga

#koty
Update sytuacji bo przez 2 tygodnie trochę się wydarzyło, szczególnie w ostatnie trzy dni.

Kotek żyje, wszystko przebiegało pomyślnie, może nawet za pomyślnie bo mała jak to kociątko zaczęła świrować i się bawić, a wiadomo, że w przypadku pękniętej przepony ruch musi być ograniczony. Niestety raz, niedługo po takich zabawach mała zaczęła, nienaturalnie ciężko nawet jak na jej obecny stan oddychać, no to rura w samochód - pani weterynarz Joanna Kaczor z Gniezna jest bardzo mocno zaangażowana w sprawę (początkowo dawała niskie szanse na przeżycie ale po tygodniu stwierdziła, że rokowania są dobre). Po dojechaniu na miejsce okazało się, że problemem jest zatwardzenie - kotek musi przeć, żeby kupka wyszła, a robiąc to tak mocno powoduje to, że jelita się przemieszczają, dochodzi stres i kot zaczyna się dusić. Przepisała nam lek na rozrzedzenie kupy, ale niestety na drugi dzień, zanim zdążył zadziałać kot zaczął się dusić - jednocześnie robiąc kupę czyli tak jak mówiła Pani Doktor. Działo się to około północy i byłem pewien, że to koniec. Znalazłem całodobową klinikę w Poznaniu i jazda (trasa, która normalnie jest oszacowana na 50-60min drogi zrobiłem w niecałe 30) - podanie tlenu uratowało jej życie. Niestety w Poznaniu historia bezdomnego kotka na nikim wrażenia nie robi więc portfel taka nocna akcja zabolała mocno.. no ale trudno, i tak już bardzo wiele osób mi pomogło nie żądając nic w zamian :) Wczoraj przewoziłem kotka z Poznania do Gniezna - stan stabilny ale kot nadal przebywa w szpitaliku na obserwacji. Żeby uniknąć podobnej sytuacji zacząłem poszukiwania koncentratora tlenu, żeby robić mu tlenoterapię na miejscu (w obawie, że któregoś razu mógłbym nie zdążyć), niestety bezskutecznie bo wszystkie sprzęty w użyciu. I tutaj wielkie podziękowania dla Fundacji Animalia bo dzisiaj rabno poinformowali mnie, że udało im się załatwić urządzenie i udostępnią je bezpłatnie na tak długo jak będziemy potrzebowali. Także walczymy dalej, a w małej jest wielka wola życia, dlatego jestem dobrej myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dominias - #koty
Update sytuacji bo przez 2 tygodnie trochę się wydarzyło, szczególn...

źródło: comment_1602344732NYHbliKs1uDwr7KV6yzZvY.jpg

Pobierz
  • 37