Wpis z mikrobloga

#prawo #nieruchomosci #komornik
Moj ojciec ma dlugi alimentacyjne wobec mnie oraz funduszu alimentacyjnego. Okolo 85% ma w stosunku do mnie. Otrzymał teraz w ramach spadku nieruchomosc warta kilkadziesiat tys. Czy istnieje taka mozliwosc aby komornik przekazl mi te nieruchomosc i ja wtedy doplacam 15% wartosci dla drugiego wierzyciela czy MUSI ją zlicytować i dopiero potem przekaze mi pieniadze?
  • 14
@muszewymyslec: A gdybym sam bral udzial w licytacji? Jak wygladają dodatkowe koszty/podatki? Logicznie rozumując 85% kwoty jaką zapłace trafi spowrotem do mnie. Są jakies haczyki w takiej sytuacji?
@Quest: wierzyciel nie moze brać udziału w licytacji, dopiero po drugiej bezskutecznej licytacji można składać wniosek o przyznanie nieruchomości
@Quest: W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
@MrKomornik: Kiedys slyszalem, ze dziecko dluznika alimentacyjnego moze uzyskac pierwszenstwo w spłacie (najpierw spłaca mnie a dopiero potem reszte wierzycieli czyli w tym wypadku panstwo jako fundusz alimentacyjny). Jest taka opcja czy to bajki? Jezeli jest to czy jako dorosly łapałbym sie na to?