Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio u #dentysta nic mnie nie boli, wizyta profilaktyczna, jak jest coś do robienia to wierzę na słowo i robię. No i jeden ząb zrobiony, zapłacone jak za prezydenta. Rzecz w tym, że kiedy używam tego zęba do przegryzienia czegoś twardszego bądź przerzuwania czegoś o nieco gęstszej masie, to czuję tam wewnątrz jakiś rodzaj bólu, nie jest bardzo bolesny, że musiałbym przestać, ale raczej dokuczliwy. Wcześniej nic nie było, pierwsza wizyta u tego stomatologa. Nie wiem czy to z czasem się jakoś tam ogarnie, czy może zwyczajnie #!$%@?? Miał ktoś podobnie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #niewiemjaktootagowac #stomatologia
SzefJaszczurek - Byłem ostatnio u #dentysta nic mnie nie boli, wizyta profilaktyczna,...

źródło: comment_1602084156dRrrCMesoY3MNb1TfCPGbn.jpg

Pobierz
  • 11
@SzefJaszczurek: przez parę dni to może być zwykłe podrażnienie po borowaniu. Miałam tak niedawno, wróciłam do dentysty to mi wyrównał plombę. Było lepiej, ale dalej bolało. Powiedział, że nie widzi problemu. Miałam iść do innego dentysty, ale wybuchła pandemia i nic nie robiłam. Po paru miesiącach samo przeszło.
@SzefJaszczurek: Może być kilka przyczyn - możesz mieć bardzo wrażliwe zęby (np. szerokie kanaliki zębinowe), przez co potrzebujesz kilka dni, żeby się przyzwyczaić do nowych odczuć. Może być minimalnie za wysoko. Może być jakiś nawis albo brak punktu stycznego, może być fragment odsłoniętej zębiny pozostawiony, mógł też się dostać pęcherzyk powietrza pod wypełnienie w czasie robienia i wtedy daje to podobne dolegliwości.
A może być coś jeszcze innego albo całkiem spierdzielone
@Tuptol
@Dunger
@SkrytyZolw

Dziękuję za tak duże zainteresowanie, to na prawdę mile i pomocne. Bylem na wizycie chwile temu, zapytałem. Ogólnie kazała czekać obserwować. Tj gdzieś tam, ta część tam musi się nadbudowac czy coś, z zewnątrz wszystko ok. Zatem mniej więcej jak mówicie, pewnie przejdzie samo. Musiałem się wczesniej zapytać tu na mirko żeby mniej więcej pokryło się z tym co powie mi lekarz, bo jak się nie znam to mogą