Wpis z mikrobloga

@GaiusBaltar: a co nie tak było w 7? XP o ile dobrze pamiętam się wieszał, psuł wprawdzie rzadziej niż 98 ale się psuł po długim czasie użytkowania a 7 zawsze szło wyciągnąć antimalware czy innymi programami czyszczącymi a potem przyspieszyć dyskiem ssd.
@rbk17: XP był ostatnim bez głęboko w systemie zaszytego DRMu i różnych śledzących gówien, które dla mnie były nieakceptowalne. Finalne się z Windowsem pożegnałem, kiedy się skończył support XP.

XP SP2 był niebywale stabilny - jako wieloletni Linuksiarz powiem, że na tym samym poziomie co Linux. Jak się w nim pogrzebało, to się dało robić teoretycznie "niemożliwe" rzeczy (np. przeniesienie bootowalnego HDD z zainstalowanym XP z jednego kompa na drugi, bez
@PiotrekSul: Ustandaryzowane UI, tylko tyle. Owszem siódemka była dobra, ale to jak.. nie wiem - bawienie się ze starą krową, która prędzej czy później pójdzie do rzeźni, a ty tylko odkładasz nieuniknione.
Wsparcie gier, aplikacji, nawet te zesrane metroui z tymi zdublowanymi opcjami i panelami świecącymi pustkami- po prostu trzeba zrobić ten krok i normalnie dalej funkcjonować...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: po to tyle informacji z twojego komputera żebyś miał lepszy produkt, na pewno zbierają od ciebie informacje żeby czytać twoje wiadomości etc XD no szpiegowando pełną parą

nie wiem czemu ludzie dzisiaj sami godzą się na używanie teraz systemu który już nie ma wsparcia i wyszła masa krytycznych luk ostatnimi czasy
a co poza sentymentem do 7, przemawia za tym, że 7 jest lepsze od 10?


@PiotrekSul: wygodniej się dostać do panelu sterowania i paru opcji z niego jak urządzenia i drukarki, wiem że da się sobie ustawić ale tak ma tylko na swoim komputerze w biurze, pozostałe 75 osób ma domyślnie.
@rbk17: w 10 jest prawo klik na start, szybciej się chyba już nie da ¯\_(ツ)_/¯

Ogólnie spoko, ale chciałbym mieć jakikolwiek wybór jakie aktualizacje i po co, bo może nie chcę żadnych oprócz aktualizacji bezpieczeństwa.


@djtartini1: zawsze mnie ciekawi skąd bierze się ten argument w przypadku windowsa gdzie ficzery są raczej mało widoczne a w tym samym czasie nikt nie daje tego jako argument przy wymuszonych aktualizacjach androida czy iosa.