Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim Mirkom - czy są tu jakieś osoby z Trójmiasta, które pracują jako programista Javy na poziomie juniota? Miałbym parę pytań:
1) Jak długo szukaliście pracy ?
2) Czy widząc co się dzieje na rynku IT zaobserwowaliście, że firmy chętniej wybierają ludzi po studiach, czy może patrzą tylko na gita?
3) Czy orientujecie się ile jest chętnych na jedno miejsce pracy Juniora?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

#pracawit #programista15k #trojmiasto
  • 10
Dziwi mnie tylko duża ilość wiszących ogłoszeń (np na LinkedIn'ie).


@simonides: bardzo często jest to 5 ogłoszeń na 1 stanowisko do tej samej firmy, która postanowiła skorzystać z 5 firm tego rodzaju by poszukać pracownika.
@simonides: myślałem jakiś czas temu o tej branży i robiłem mały research. Te ogłoszenia które widzisz, to wciąż te same ogłoszenia....od kilku miesięcy. Zbierają CV? Szukają geniuszy za grosze? Nie wiem. Wiem tyle, że moi znajomi mieli duży problem z wbiciem się na rynek, a części nadal się to nie udało.
@voucher_z_biedry: Poważnie? Co prawda już nie junior, ale nie miałem problemu ze znalezieniem pracy będąc juniorem. To samo moi znajomi i to całkiem niedawno.

@simonides:

Pytanie co potrafisz? Bo ja składając CV na juniora miałem na githubie jeden duży projekt(gówniany, ale duży) i kilka mniejszych(też gównianych). Dodatkowo miałem całkiem poukładaną wiedzę na temat Java'y i samego JVMa.