Wpis z mikrobloga

#raisedbywolves #ridleyscott #seriale #hbogo

No ja #!$%@?ę. Ale syf! Ktoś mi wyjaśni co i jak?
https://www.imdb.com/title/tt9170108/
8.3/10? WTF?!

Ani to logiczne, ani nielogiczne. #!$%@?ć na maksa różnych rzeczy, pomieszać i myśleli, że coś z tego wyjdzie. No wyszło - syf totalny.
Mieszać trzeba umić i taki Legion to pokazał. A to jest #!$%@? porażka, że nie mogę się powstrzymać, że 10h zmarnowałem! Jeszcze niech tam #!$%@?ą alienów, gladiatora, Robin Hooda i Thelmę i Luizę... bo biblii to mam już po dziurki w nosie.
Jak już na początku dowiedziałem się, że to Kepler 22b to miałem wątpliwości, czy w ogóle ten serial będzie miał cokolwiek wspólnego z sci, ale nawet fiction jest do dupy. Ludzie lecą na jakąś planetę naście lat i jednocześnie jako zahibernowani funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości - no fajny pomysł. Ale dlaczego w takim razie po wyjściu z hibernacji dzieci nadal zachowują się na małe dzieci - ich umysł się w tej wirtualnej rzeczywistości nie rozwinął? Obcy ludzie zdołali rozwinąć emocje do obcego dziecka, ale już dzieci emocjonalnie się nie rozwinęły? No ja #!$%@?ę? I latający węgorz????

No ale spoko... zrobią z tego magiczną planetę, gdzie spełniają się naskalne wizje jakiegoś smarka albo kogoś innego zwariowanego i po sprawie.
  • 12
@worm_nimda: Akurat przyczepiłeś się najmniej przeszkadzających rzeczy. Skoro mózg dziecka nie jest rozwinięty to dlaczego po hibernacji nagle miałby działać jak mózg dorosłego? Jak dla mnie najgorzej wypadły sceny hm.. no generalnie z ludźmi, bo były nudne, za to androidy, klimat serialu, soundtack itd mnie kupiły. Tasiemiec obrzydliwy więc w sumie też niech będzie ¯\_(ツ)_/¯
@darjahn:

Akurat przyczepiłeś się najmniej przeszkadzających rzeczy.


Akurat to mi do głowy przyszło.

Skoro mózg dziecka nie jest rozwinięty to dlaczego po hibernacji nagle miałby działać jak mózg dorosłego?


Bo to było... ile?... 16 lat rozwoju? Ale powiedzmy, że 2x mniej. No nawet 3 - to dzieci 6-letnie byłyby jak 12-latki. Nie jak 6-latki. Ja tam nie mówię o jakimś niemowlaku, który nie miał możliwości rozwoju mózgu, bo przecież w takim
@worm_nimda: Ale to wirtualny rozwój, a mi chodzi o prawdziwy mózg.. przecież dalej mieli ciała dzieci/nastolatków. Co z tego że dziecko 6letnie siedzi w symulacji 16 lat jeśli jego mózg nie jest na tyle rozwinięty żeby np. studiować fizyke czy inżynerię. Poza tym chyba nie było wyjaśnione czy np. nabyte umiejętności zostają na stałe. Jedyna sugestia którą kojarzę to ta ściema, że matka Paula nauczyła się tam leczyć, ale chyba nikt
Ale to wirtualny rozwój, a mi chodzi o prawdziwy mózg..


@darjahn: Ale lekcje korespondencyjne (wirtulane można by rzec) też czegoś uczą. Skoro mózg działa i pracuje w wirtualnej rzeczywistości, to oczekiwałbym, że w jakiś sposób się rozwija. No bo niby po co byłoby taką rzeczywistość tworzyć?

Kiepska gra aktorska androidów?


Te manieryzmy w grze - gapienie się w przestrzeń i udawanie, że androidowe zwoje mózgowe prawie się przepalają od "myślenia" czy