Wpis z mikrobloga

Rok 2020. Lewica nadal nie wie jak działają środki antykoncepcyjne, nie zna podstaw biologii, nie korzysta z usług ginekologów, a apteki, drogerie, stacje benzynowe czy nawet Żabki co 100 metrów utrudniają maksymalnie dostęp do prezerwatyw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zalecam zdecydowanie więcej korzystania ze zdobyczy nauki i medycyny oraz mniej wagarowania w sprawie obrony klimatu - bo można tą istotną lekcję o układzie rozrodczym przegapić ¯_(ツ)_/¯

#neuropa #korwin #konfederacja #4konserwy #bekazlewactwa
wojtasmks - Rok 2020. Lewica nadal nie wie jak działają środki antykoncepcyjne, nie z...

źródło: comment_1601892709qCRLrKyPwS3sRbODaZiyoz.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie dlatego w tym kraju z kartonu powinna być wprowadzona edukacja seksualna


@Niedzwiadek_bambusowy: Czyli twierdzisz, że edukacji seksualnej domagają się w pierwszej kolejności ci, którzy sami jej potrzebują bo nie rozumieją informacji przekazywanych na biologii czy WDŻ? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Niedzwiadek_bambusowy

właśnie dlatego w tym kraju z kartonu powinna być wprowadzona edukacja seksualna

W UK jest a mimo to mają więcej ciąż i aborcji u nastolatek a jak kosmici albo postacie z fornite z grupy Wallstone mają edukować to ja podziękuję
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Ty, ale ty wiesz w ogóle jak działa rachunek prawdopodobieństwa, co? Wiesz o tym, że jeżeli dany środek antykoncepcyjny ma skuteczność powiedzmy 99%, to oznacza to że ma 1% nieskuteczności. Czy ty rozumiesz na czym polega statystyka i rachunek prawdopodobieństwa? Czy wiesz że stosując poprawnie antykoncepcję istnieje ryzyko nieplanowanej ciąży, czy to zbyt duże obciążenie dla ciebie?
  • Odpowiedz
@PDCCH: Prezerwatywy to nie jedyny środek antykoncepcyjny. Stosują je ci, którzy nie chcą mieć dzieci, ale nie mają też większego problemu gdy zajdą w ciążę (ten 1% to przypadki złego stosowania lub uszkodzenia, ale to się może zdarzyć jak ktoś mniej uważa). Są inne metody, które zapewniają już 100% bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: No, to dajesz, edukuj jakie to metody dają 100% bezpieczeństwa, poza wazektomią na przykład.
Nie wszyscy mogą też stosować tabletki hormonalne i one też nie dają 100% zabezpieczenia
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Może w twojej szkole te informacje były wystarczające i odpowiednio przekazane. W mojej na przykład nie. Na biologii układ rozrodczy według podstawy programowej był w 3 liceum, a moja babka z wdż miała chyba fobie społeczną bo jak miała wejść w interakcje z uczniami to nie umiała wydusić słowa. Więc puszczała jakieś daremne filmy z lat 90, których i tak nikt nie oglądał, cóż, młodzież.
A poza tym rozpoczęcie
  • Odpowiedz
No, to dajesz, edukuj jakie to metody dają 100% bezpieczeństwa, poza wazektomią na przykład.

Nie wszyscy mogą też stosować tabletki hormonalne i one też nie dają 100% zabezpieczenia


@PDCCH: @RandomowyMetal: Jakie tabletki antykoncepcyjne stosowane prawidłowo nie zapewniają 100% skuteczności? Konkretnie. Ten procent maleje z powodów, że tak to nazwę, zewnętrznych, a nie z powodu nieskuteczności środka. Zapomnienie tabletki, inne choroby ukryte przed lekarzem, wymioty po zażyciu (lub spożywanie alkoholu) itd. Tak samo jak np. spirale, które wystarczy regularnie kontrolować. Ba, jak ktoś nie chce mieć dzieci w ogóle to może dokonać wazektomi. Ja zresztą uważam, że legalna powinna być też sterylizacja - to byłby prawdziwy wybór w stylu "moje ciało, moja decyzja".

Na biologii układ rozrodczy według podstawy programowej
  • Odpowiedz
ja znam osobiście przypadek, gdzie dziewczyna po przebytej aborcji jest bezpłodna więc @PinkiPaj wprowadza w błąd.


@L3stko: no wiadomka, jak na typowego wyborcę konfederacji masz wśród znajomych przynajmniej jedną osobę:

- homoseksualną, która brzydzi się ruchem lgbt i nie popiera marszów równości
- po aborcji, która teraz tego żałuje
- która jest ateistą, ale nie przeszkadza jej państwo wyznaniowe i uważa katolicyzm za fundament naszej cywilizacji
  • Odpowiedz