Wpis z mikrobloga

@grzsci: Dużo więcej niż na konsolach. SSD są obecnie tanie i pojemności są większe. 8TB już nikogo nie dziwi. Nikt nie prowadzi ogólnych statystyk, może Steam coś takiego ma, jak Cię ciekawi to poszukaj.

Nie chodzi o sklep tylko o zestawy jakie wybierasz. Zobacz ile kosztuje nowy dysk HDD 1TB a ile SSD. Nie ma już przepaści jak kilka lat temu.
Dużo więcej niż na konsolach.


@rybak17: Jak #!$%@? dużo więcej jak na konsolach, skoro każda nowa konsola ma mieć ssd?

8TB już nikogo nie dziwi.


Tak, nikogo nie dziwi posiadanie dysku ssd 8T w cenach od 3600zł w wzwyż, bo na PC, to standard xD

Zobacz ile kosztuje nowy dysk HDD 1TB a ile SSD. Nie ma już przepaści jak kilka lat temu.


Xkom najtańszy 1T hdd 175zł vs najtańszy ssd
@Kacper1111
@mamajasia12 wiekszosc pcmasterrejsow leci na jakichs ssd na sata3 od goodrama bo najtansze, a udaje ze wymienia dyski co generacje xD Ssd z PS5 ma R/W na poziomie 5.5Gb/s wiec zdaje sie ze szybsze moga byc tylko niektore najnowsze dyski pcie gen 4. np. topowy Samsung 980 pro za 1000 ziko za 1TB. Wiec tak jakby jaranie sie dyskiem z predkoscia najszybszych dyskow z PC jest chyba na miejscu?
@grzsci: na razie żadna nie ma a stare konsole jeszcze długo będą w obiegu i będą dostawały nowe gry.

To konsole dostosowują się do rynku PC a nie odwrotnie.

419zł za dysk SSD 1TB to śmieszna cena.

Z konsolami będzie tak jak z PC. PS4 dostanie grę a PS5 dodatkowe fajerwerki i szybsze ładowanie gier. Tak jak w tańszym i droższym PC.
@rybak17 No a w PS 2 to juz w ogole byl lipny dysk! Ale co to ma do rzeczy, bo zdaje sie pisalismy o PS5? XD Btw. w swoim PS4Pro mam dysk ssd, wiec mozna.
PS4 dostanie grę a PS5 dodatkowe fajerwerki i szybsze ładowanie gier.


@rybak17: Tak i nie. Tak w przypadku tytułów wychodzących na ps4 i ps5. Nie w przypadku gier wychodzących tylko na ps5, a taką właśnie strategie przyjęło sony, że od startu nowej generacji będą wypuszczać gry zarówno na ps4 i ps5, oraz ekskluzywne tytuły, tylko z myślą o ps5.
@grzsci: Pożyjemy zobaczymy, to dopiero przyszłość a już od dawna można złożyć rozsądnego kompa z ryzenem 3 i dyskiem SSD PCI-Express 4.0. Wiadomo, z dobrą grafiką wyjdzie drożej ale to sprzęt nie tylko do grania.

Ja i tak na razie ogrywam Nintendo. Xboxa i PS4 Pro już dawno się pozbyłem.

Wątpię też że Sony szybko oleje wielu posiadaczy PS4, którzy też płacą abonament.
@greven: Pisze o obecnych konsolach, PS5 nawet pewnie nie kupisz w tym roku. W swoim PS4 Pro też się przymierzałem do SSD ale system i gry słabo go wykorzystują. A szkoda bo już PS4 Pro mógł dostać SSD.
@rybak17 Po prawdzie to tego konkretnego SSD kupilem do kompa, bo stary talerzowiec ktory robil za magazyn odmawia powoli wspolpracy, a nie chce systemowego 970evo zapychac po brzegi. Ale ze nie mam palacej potrzeby na storage to MX500 1tb wsadzilem do PS4Pro i musze powiedzieć ze kultura pracy wzrasta zauwazalnie, a loadingi czasem o polowe obciete. Oczywiscie PS4 nie wykorzystuje takiego SSD w pelni, ale sama wymiana - nawet na najblizszy rok,