Wpis z mikrobloga

Olga Tokarczuk, będzie walczyła o to, żeby prawa zwierząt wpisać do Konstytucji, że tak powiem WTF?! Rozumiem, żeby np. mandaty były wyższe za znęcanie się nad zwierzętami, albo jakaś kara pozbawienia wolności, ale w Konstytucji?! #bekazlewactwa
  • 30
  • Odpowiedz
@nicalibres: A skoro w Konstytucji jest to, ze stosunki KK z Polska są unormowane osobna umowa to nie widzę przeciwwskazań żeby prawa zwierząt tez były do niej wpisane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nicalibres: A skoro w Konstytucji jest to, ze stosunki KK z Polska są unormowane osobna umowa to nie widzę przeciwwskazań żeby prawa zwierząt tez były do niej wpisane.
@Iperyt: a ja widzę. Bo widzę również problem w konkordacie i tym zapisie. Jeśli coś jest złe nie ma potrzeby żeby dorzucać następny chłam.
  • Odpowiedz
a ja widzę. Bo widzę również problem w konkordacie i tym zapisie. Jeśli coś jest złe nie ma potrzeby żeby dorzucać następny chłam.


@BajerOp: No jasne. Tylko wtedy tym bardziej umacniamy i tak mocną pozycję KK dając mu wrażenie elitarności i uprzywilejowania pod względem prawnym.
  • Odpowiedz
tzw. samozaoranie skoro konstytucja nie definiuje stosunków z KK tylko odsyła gdzie indziej to i praw zwierząt nie powinna definiować


@zarowka12: To może odsyłać gdzie indziej. Prawda taka, że zapis o osobnej umowie RP z KK średnio ma się do poprzednich zapisów (równouprawnienia wyznań).
  • Odpowiedz