Przypadek pani Trevisan #tenis #rolandgarros

Martina Trevisan - aktualne miejsce w rankingu 159. Lat, 27, Włoszka. W zawodowej karierze pro osiągnęła tyle co... nic. Tyle by odcisnąć się na karteczkach włoskiego żeńskiego tenisa. Typowa ITF scrub - czyli zawodniczka wiecznie pykająca w turniejach klasy ITF. Tytułów w tych ITFeach ma 9. Wszystkie te turnieje to te niższe w wadze ITF, czyli z pulą 10k lub 25 k. Z ciekawostek - wygrała taki turniej w Warszawie w 2017 roku. W cyklu WTA największe osiągnięcie w grze singlowej to pierwsza runda AO w 2020, najwyżej w rankingu była 144. Debiut w tourze zaliczyła w 2017 roku, chociaż pro gra od 2008.

Droga Trevisan w RG, najpierw przeszła trzystopniowe kwalifikacje. W turnieju głównym w pierwszej rudzie grała z krajanką Camilą Giorgi, która kreczowała z powodu kontuzji w drugim secie. W drugiej rundzie spotkała się ze złotym dzieckiem amerykańskiego tenisa, czyli Cori Gauff. Amerykanka cały mecz borykała się z bardzo słabym serwisem - Trevisan przeszła dalej. W trzeciej rundzie grała z Marią Sakkari. Niezwykle uzdolniona Greczynka wygrała łatwo pierwszego seta, w drugim przegrywała ale wyszła ze stanu 2:5, by ostatecznie przegrać w tiebreaku. W trzecim secie Sakkari padł łeb i zaczęła popełniać więcej błędów.

W walce o ćwierćfinał Trevisan zmierzy się z Kiki Bertens.

Styl pani Trevisan: bardzo iteefowy, czyli przebijamy, przebijamy i jeszcze raz przebijamy. Ta niezwykle skomplikowana technika, wyuczona jak nauka chodzenia na powierzchni ceglanej czyni z Włoszki b--ń wręcz doskonałą na zawodowe panie z touru, które lubią strzelać, kombinować, lub szukać winnerów w trzech, czterech wymianach. Problem w tym, że Włoszka stara się przebić wszystko co leci na jej stronę kortu. Jeśli piłki lecą dużą prędkością to odbija je płakso nad siatką o ile jest dobrze ustawiona, reszta to porządna defensywa, nastawienie na przebicie każdej piłki. Finezji w tym nie ma za grosz, ale skuteczność jest. Kontuzjowana Giorgi, antyserwisowa Gauff i mentalne kalectwo Sakkari czy faktycznie talent? Moim zdaniem zwykłe serducho do walki i trochę szczęścia z dyspozycją rywalek.

To tak jakby ktoś się zastanawiał jakby to wyglądało jakby teleportować iteefwskiego scruba do turnieju najwyższej klasy na mączce. Następna Bertens, która już miała problemy z jedną włoską przebijaczką na RG. Nie mi oceniać wynik tego meczu, ale mam nadzieję, że wygra tenis (czyli Bertens).