Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
Mówi się że głupich nie sieją. Zgadzam się z tym, głupotę się zasiewa. Zobaczcie na takiego @krzych0 . Zamiast dziecku wyjaśnić, że są ludzie wierzący i nie wierzący, że każdy ma wolny wybór i rodzice np nie są wierzący bo to to i tamto. Nie, lepiej powiedzieć że dziwny facet hamburgerów zakazał jeść.

Tak się rodzi ignorancja, tak zasiewa się głupotę. Żeby nie było dokładnie jest po drugiej skrajnej stronie: Idą dwie kobiety za rękę a rodzice tłumacza dziecku że to zboczeńcy i że pan Bóg ich surowo ukarze.

Co wy #!$%@? biednym dzieciom przekazujecie? Wrogość? Ignorancję? Przekonanie o własnej wyższości? A potem z jednej strony pryncypałkiSS a z drugiej strony szczekanie. A głupota tych osób sięga tak daleko, że szukają poklasku wśród innych, no i inni z tej samej grupy społecznej "głaskają się po fiutkach"...

#bekazprawakow #bekazlewactwa #chrzescijanstwo #ateizm
krokodylek92 - Mówi się że głupich nie sieją. Zgadzam się z tym, głupotę się zasiewa....

źródło: comment_16016436207US0FmN4nRmjAabtc3x8rw.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jan_zwyklak: i to jest powód żeby robić z siebie głupka w drugą stronę? To jest jakieś usprawiedliwienie? Później takie dwie osoby się spotykają, z dwóch różnych stron i ich dyskusja nie ma nic wspólnego z metytoryką, krzyczą na siebie szczekają, drą się. Więc to usprawiedliwia do bycia głupkiem po drugiej stronie? Nie sądzę
  • Odpowiedz
@krokodylek92: OMG stary wyciąganie wniosków z dupy to u ciebie norma czy robisz tak raz na jakiś czas?

Dzieciak ma 4 lata, interesują go Pidżamersi, Psi Patrol, jazda na deskorolce i latanie samolotem. Jest to definitywnie zbyt wczesna pora na poważna dyskusję o filozofii życia i wiary. Dzieciak w tym wieku chłonie opinie innych i jeżeli zacznę mu opowiadać o typie z nadprzyrodzonymi mocami to będzie chciał mieć jego plakat nad
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@krzych0: zgadzam się, dziecku w tym wieku chłonie opinie innych, wieku wczesnorozwojowym chłonie przede wszystkim postawy i opinie rodziców, a nie ma nic gorszego niż posiadanie rodziców ignorantów. Sam sobie przeczysz mówiąc że interesuje go to to i to, a w następnym zdaniu mówisz że dziecko chłonie opinie. Jakim cudem też wcisnałeś tu wciskanie religii do przedszkola, skoro o ignorancji rodziców mówimy. Właśnie to jest najlepszy przykład braku merytoryki w dyskusji.
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: Jezus nic o tym nie mówi. Ale jeszcze jest Tradycja KK, która w Polsce mówi o nie jedzeniu mięsa w piątki, ale nie jest to wprowadzone w każdym kraju. Np. w Hiszpanii tego nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Queltas: @jan_zwyklak: @krzych0: przecież to nie jest dyskusja czy Jezus powiedział że nie wolno jeść mięsa w piatek, o czym wy mówicie?

@krzych0: chyba nie co? Chyba nie mam dzieci? A skąd tak wniosek? Bo nie jestem ateista? Bo nie jestem chrześcijaninem? Skąd? Bo wiem że 4 latkowi można tłumaczyć w inny sposób niż na hamburgerach? Może to wykracza poza Twoje zdolności wychowawcze ale da się inaczej
  • Odpowiedz
@Queltas: Cały czas o mięsie. Najpierw napisałeś, że Jezus nie zabraniał jeść mięsa. Potem, że nic nie mówi o jedzeniu mięsa w piątki. Ja wnioskuję, że jeżli Jezus jest Bogiem, który wcześniej ten zakaz wprowadził to tak samo jakby sam go ustanowił. No całe życie na religii katolicy ciągle ględzą, że Jezus, Ojciec i DŚ to jeden Bóg, tylko w trzech osobach.
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: przecież ci mówię, że Jezus nic takiego nie mówił, to skąd wniosek że coś zakazał? Nie łapię cię.

@krokodylek92:

taki pan który niektórym mówi co mają robić, np. ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Nie powiedział tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz