Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,
moja narzeczona jako obecny pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego była bardzo żywo zaangażowana w tworzenie kampanii promocyjnej jej #pracbaza . Kampania ma na celu przybliżenie ludziom jak działa i funkcjonują Centra Powiadamiania Ratunkowego, w których obsługiwane są zgłoszenia alarmowe z numeru #112 i #997 a docelowo z #999 i #998 .

Wykopiecie?
https://www.wykop.pl/link/5723077/jak-dziala-system-powiadamiania-ratunkowego-w-polsce/
  • 5
Wykopiecie?


@insystem: Nie, dlatego, że to działa #!$%@?, chcesz zadzwonić bezpośrednio to każą dzwonić na 112, zadzwonisz na 112 to odsyłają na tamten. A jak już się dodzwonisz to trzeba klepać od początku to samo. Sam zamysł jest dobry, ale ludzi za mało.
@beer_man: Pamiętaj, że SPR (system powiadamiania ratunkowego) w Polsce jest stosunkowo młody, bo od 2012 r. I jak każdy system przejął trochę dobrego, złego z innych. Wyszła ściana tekstu, ale mam nadzieję, że przeczytasz ;)

W modelu jakim działa CPR - tj. modelu operatorskim - 112 odpowiedzialne jest za przyjmowanie zgłoszeń i przekazywanie go do właściwych miejscowo służb ratowniczych (za wyjątkiem PRM - Państwowego Ratownictwa Medycznego) gdzie dyspozytor medyczny zbiera wywiad
Zamierzenie dobre, ale wymaga jeszcze sporo nakładu pracy


@insystem: Przeczytałem :) Zgadam się, ale też uważam, że w tej branży na każdym szczeblu może nie powinno się zacząć, jak w niedługim czasie podnieść wynagrodzenia to i poziom pracy by wzrósł. Ja tam Was szanuję za robotę, także powodzenia i mniej upierdliwych telefonów życzę.
@insystem: "Jak działa i funkcjonuje CPR" - źle działa i źle funkcjonuje, niestety ¯\_(ツ)_/¯ Wiem że takie są wymagania, wiem że wynika to z przepisów i wiem że idziemy w kierunku ujednolicenia wszystkiego pod 112, ale ja byłem, jestem i pozostanę zwolennikiem trzech podstawowych numerów alarmowych. Od zawsze zachęcałem na różnorakich szkoleniach do korzystania wyłącznie z nich (niestety przy 997 nie ma to już żadnej różnicy), bowiem skraca to czas reakcji