Wpis z mikrobloga

@Flexer: nie sugeruj się tym jak wygląda dane pokolenie po tym co wypisują alternatywki na portalach społecznościowych z powodu braku jakiegokolwiek. Zbyt wiele czasu robi swoje
  • Odpowiedz
@Flexer: To #!$%@? pokolenie o którym piszesz miało szanse zaznać normalności - wychowywania dziewczynek i chłopców tak samo. Często na wykopie żartuje się z kobiet pozbawionych zainteresowań - zastanówcie się chwilę w jakim systemie się wychowywaliśmy. Głównym motywem w bajkach dla dziewczynek było oczekiwanie na księcia na białym koniu, podczas gdy bajki dla chłopców związane są z epickimi przygodami, wynalazkami, odkryciami. Głównym motywem w zabawkach dla dziewczynek za moich czasów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flexer: Chłopiec powinien starać się być niezależny a dziewczyna powinna być do pewnego stopnia niezależna? :D Ten punkt rzeczywiście jest żenujący, chociaż zwykle prawdziwy.
  • Odpowiedz
@kraglapyrka: a kończy się i tak na tym, że kobiety mają łatwiejszy dostęp do studiów, są premiowane przy naborze na szkolenia, w rekrutacji do pracy (o dziwo nie jako górnik pod ziemią, tylko np. w IT) itd. Tak w praktyce ta "normalność" wygląda.
  • Odpowiedz
@puchtek: I to ma wyrównywać te różnice w wychowywaniu i rozbudzaniu zainteresowań w młodym wieku, o których pisałam. Jeśli dziewczynki i chłopcy będą wychowywani tak samo i będą przed nimi stawiane takie same wyzwania, to rzeczy o których piszesz znikną i to do tego powinniśmy dążyć.
  • Odpowiedz
@kraglapyrka: no nie. To jest narzędzie wyłącznie do faworyzowania kobiet i feministki raczej tego nie oddadzą. Chodzi o łatwiejszy, niemerytoryczny dostęp do lepszych stanowisk, kosztem mężczyzn. Poza tym sama piszesz, że młodzi są już niby wychowywani normalnie, a jakoś to nie znika, wręcz przeciwnie - także kultura masowa jest nastawiona na promocję kobiet i nie ma żadnej sensownej oferty dla mężczyzn. Najpierw faworyzacja kobiet gdzie się da, a potem zdziwienie,
  • Odpowiedz
@puchtek:

Poza tym sama piszesz, że młodzi są już niby wychowywani normalnie, a jakoś to nie znika

Słowo klucz, młodzi. Piszę tutaj o dzieciakach z podstawówki, do których skierowany jest ten tekst, nie o ludziach starszych o dekadę czy dwie, do których takie programy zawodowe się kieruje. Ja sama jestem w takim wieku i byłam wychowywana w sposób o którym piszę.

Tak, to narzędzie faworyzuje kobiety i jestem jego przeciwnikiem
  • Odpowiedz
@Fanatyk_Wedkarstwa: #!$%@? głupoty, pewnie w życiu pracy naukowej nie przeczytałeś xD
Ludzie są do siebie podobni więc bez problemu można wyłonić cechy atrakcyjne dla płci przeciwnej. Jest coś takiego jak DOBÓR PŁCIOWY. A w Twojej głowie może być 7 miliardów ludzi w różnych konfiguracjach upodobań, które WCALE do jakiegokolwiek modelu nie przystają.
  • Odpowiedz
@kosmiczny_dzejson: Co #!$%@? xD Jakiej pracy naukowej? xD Lecz się typie, nie wmówisz mi że wszyscy chłopacy lubią jeden konkretny typ dziewczyny a wszystkie dziewczyny lubią jeden konkretny typ chłopaków. Zachowujesz się jak typowy spierdox z wykopu z tagu przegryw. Ahh te p0lki to tylko na hajs lecą co nie? I wszystkie chcą tylko czada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobór płciowy xD Weź sobie jeszcze raz
  • Odpowiedz