Wpis z mikrobloga

@Nalesnik_z_serem: Poszukaj najbliższego centrum krwiodawstwa obok siebie i pójdź. Oddawanie krwi jest praktycznie bezbolesne, a oddając pierwszy raz zrobią Ci dodatkowo pełne badania krwi :) Za oddanie krwi, jeżeli pracujesz na umowę o pracę - przysługuje Ci dzień wolny w 100% płatny (musisz szybciej powiadomić pracodawcę, że będziesz chciał iść oddać krew).

Przede wszystkim musisz być zdrowy, nie przyjmować leków i będzie dobrze. [Tutaj możesz poczytać](https://www.rckik-warszawa.com.pl/zasady-kwalifikowania-kandydatów-na-dawców-do-oddania-krwi-lub-jej-składników.html). A po oddaniu
  • Odpowiedz
@elektryczny_mariusz: dobij dwa litry i weź medal II drugiego stopnia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mi się to krwiodastwo już trochę znudziło. Kolejki ciągle w pytę, w robocie się krzywią szczególnie jak wziąłem wolne i zwolnienia nie dostałem bo krwi nie wzięli... Poszedł urlop na ten dzień więc interes życia.
Mam 15litrów więc Janusz mój wewnętrzny każe mi oddać i wziąć darmową komunikację w stolicy w której
  • Odpowiedz
@feber: generalnie nie powinieneś w ogóle się zgłaszać, bo jakaś infekcja jest. Lekarz może to przeoczyć ale może to wyjść w badaniu krwii (chyba zawyżone leukocyty wtedy są).
Drugia sprawa, że nie taka idea jest krwiodastwa żebyś krew z infekcją komuś podawał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A trzecia sprawa jest taka, że nawet jak się uprzesz i prześliźniesz, a faktycznie masz jakąś infekcję to po oddaniu
  • Odpowiedz