Wpis z mikrobloga

  • 8
254 + 1 = 255

Tytuł: Słowik
Autor: Kristin Hannah
Gatunek: Fikcja historyczna
Ocena: ★★★★★★★

Mam mały problem z tą książką. Obiektywnie jest dobra, nawet bardzo. Przedstawiona jest historia dwóch sióstr, pierwszej zbuntowanej i uczuciowej, drugiej rozważnej i oportunistycznej. Ich losy przeplatają się ze sobą, a obie bohaterki muszą się odnaleźć w realiach wojennych.

Fajnie przedstawiono klimat okupowanej Francji. Podobało mi się przedstawienie relacji pomiędzy córkami i z ich ojcem. W jednym miejscu autentycznie się wzruszyłam. Także ogólny morał powieści jest bardzo wartościowy
Akcja jest wartka, czyta się to szybko i przyjemnie. Mam jednak jedno ale, a właściwie dwa, natury moralnej. Jeśli ktoś nie ma zamiaru czytać książki albo już ją przeczytał, niech zajrzy w spoilery.



To jest ogólnie mój największy problem z literaturą kobiecą. Często forsowane są wątpliwie moralnie postawy w imię romantyzmu i uwznioślenia historii, zapominając przy okazji o uczuciach drugiej strony. Kristin Hannah pozostaje w tym schemacie. Dobrze chociaż, że ma przyzwoity warsztat i przynajmniej nieźle się to czyta.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Wypok2 - 254 + 1 = 255

Tytuł: Słowik
Autor: Kristin Hannah
Gatunek: Fikcja historycz...

źródło: comment_1601315657FPzDvY7b3hFF36IYTpR0fz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz