Wpis z mikrobloga

mam problem z komputerem - dzisiaj moja przejściówka hdmi - vga popsuła się, teraz używam innej przejściówki display port - vga
jedyne co robiłem z komputerem to zamieniłem karty graficzne (moja nowa, stara i na odwrót czyli nic z komponentami sie nie zmieniło) a problemem jest to, że w jakiś sposób popsuła się zintegrowana karta dzwiękowa: po podłączeniu słuchawek lub głośników słychać ogromny szum i bardzo cicho dzwięk który powinien być słyszany

co zrobiłem:
podpinałem słuchawki do wszystkich możliwych portów na płycie głownej
sprawdziłem czy kabel od słuchawek działa (działa)
reinstalowałem sterowniki karty dzwiękowej

nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić

• 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mati_Mateusz: podpinasz słuchawki do panelu przedniego na obudowie kompa czy bezpośrednio z tyłu do płyty głównej? Jeśli ta pierwsza opcja to spróbuj podpiąć bezpośrednio z tyłu kompa do płyty głównej i daj znać czy jest tak samo.
@Mati_Mateusz: weź wyciągnij tą karte graficzną i sprawdź czy oby przypadkiem coś gdzieś nie zalega w okolicach układu audio np. jakiś włos czy coś (zazwyczaj lewy dolny róg płyty głównej). Podaj dokładny model płyty głównej to zaznaczę ci to miejsce.
@Mati_Mateusz: spróbuj może jeszcze ewentualnie puścić muzykę i odłączyć monitor od karty graficznej. Może to ta przejściówka generuje jakieś zakłócenia? Kliknij jeszcze prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika w zasobniku systemowym (prawy dolny róg) i wybierz "Otwórz ustawienia dźwięku". Potem kliknij po prawej "Panel sterowania dźwiękiem" i wyskoczy ci takie okno z zakładką "Odtwarzanie". Zrób screena i wrzuć tutaj.