Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
tak się w sumie zastanawiałem, czy by nie pójść w stronę fizjoterapii. W sensie nie, że zostać fizjoterapeutą na pełen etap tylko coś tam sobie robić, zdobywać wiedzę, doświadczenie itd. a w między czasie sobie pracować i ewentualnie jakby moja praca mi się znudziła to dopiero zostać fizjo na pełen etat.

Da radę tak zrobić, są jakieś kursy weekendowe, jakieś studia może zaoczne czy coś w tym stylu? W sumie przydałaby mi się ta wiedza bo sam trenuje, same plusy, pytanie czy tak się da.

#fizjoterapia #medycyna #szkola #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anty_Chryst: Powiem tak, jak chcesz być fizjo to studia + kursy + godziny w bibliotece/przy książkach.
Jak interesuje Cię praca z drugim człowiekiem i masz sporo wiedzy to może trening personalny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dru_Gru: właśnie kilka godzin temu dałem 50 ziko za piętnaście minut roboty xd także tego
tak, wiem, że to nie ma tak, że co piętnaście minut jest klient, który zostawia pięć dyszek ale chociażby głupie 5-6 klientów dziennie i masz 250-300 dniówki, to już jest przyzwoita kasa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
godziny w bibliotece/przy książkach.


@Matemit: W bibliotece u siebie to głównie spałem jak miałem okienka, a z książek to tylko Bochen się przydał na studiach ʕʔ

@Anty_Chryst: Bez pełnych studiów nie ma szans. Zarówno jeśli chodzi o kwestie prawne ale to tam ch*j - tam się uczysz całego podejścia do osoby, myślenia, wnioskowania, łączenia faktów ze sobą. Do tego dochodzi masa godzin praktyki. Na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anty_Chryst: nauka na kierunkach medycznych jest dziwna, bo uczysz się jak działa swoje ciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby być fizjo musisz mieć mgr, ale uważam że jako zawód"przy okazji" to się nie sprawdzi za cholerę, bo za dużo rzeczy musisz brać pod uwagę.
Pamiętaj że do wykucia jest cała anatomia, praca z pacjentem, konkretne jednostki chorobowe. Ciężko być w tym dobrym z doskoku.
  • Odpowiedz
właśnie kilka godzin temu dałem 50 ziko za piętnaście minut roboty xd także tego

tak, wiem, że to nie ma tak, że co piętnaście minut jest klient, który zostawia pięć dyszek ale chociażby głupie 5-6 klientów dziennie i masz 250-300 dniówki, to już jest przyzwoita kasa ¯_(ツ)_/¯

@Anty_Chryst mój znajomy jest mobilnym fizjoterapeutą, kasuje 150zł za godzinę (Kraków), czasami ma po 10 klientów dziennie
  • Odpowiedz
i nie bylo to nic innego jak to co sie ucza lekarze z naciskiem raczej na stawy wiezadla kosci itd


@januszfleciarz: Osoba po leku bez specki z ortopedii nie ma bladego pojęcia o anatomii aparatu ruchu, bez specki z neuro nie ma pojęcia o całej nerwówce, bez specki z kardio nie ma bladego pojęcia o np. fizjologii wysiłku. Natomiast aktywny fizjo ma to praktycznie codziennie w swojej pracy. Nie są
  • Odpowiedz