Wpis z mikrobloga

@Mollymot: Bardziej szukam mieszkania na kilka tygodni do wynajęcia, kwestie kosztów życia, ceny na bazarach i sklepach, jedzenie na ulicy, koszty netu, knajp, etc...
@Tino u mnie na zadupiu praktycznie nie widzę różnicy poza tym, że w maseczkach wszyscy chodzą. Ceny żarcia na bazarach raczej w normie. W sklepach mam wrażenie, że nieco drożej w porównaniu do zeszłego roku. Co będzie jutro ciężko powiedzieć, bo oni tutaj zmieniają regulacje z dnia na dzień. Jak mówią, że otworzą granice to nie znaczy, że otworzą tylko że może otworzą a może nie ( ͡º ͜ʖ͡
@Tino Phuket. Takie zwykle obiady to raczej tyle samo co wczesniej. Na ulicy to nie wiem ale mysle ze z 30-100thb w zaleznosci od dania.
Tutaj nie ma wirusa albo oszukuja xd, od maja 2 przypadki lokalne.
@ktothes: @Mollymot: Mieszkanie z basenem i sauną do 1000 PLN na miesiąc jeszcze się znajdzie? 100 THB za obiad to już sporo, pamiętam jak jadłem pyszne porcje po 15 i jeszcze chciałem na zapas, bo takie dobre to było... Jak z netem? Mobilny zasięg będzie, z rozsądnym pakietem?
@Tino 1000zl za kawalerke z basenem to bez zadnych problemow na Phuket, wybor ogromny teraz. Z reguly po 6-8k thb. Internet ja mam za 25zl unlimited 4g ale to na abonament, smiga wszedzie praktycznie.
A z jedzeniem to tak strzelam bo malo kiedy jem na marketach i ulicy. 100th to gorna granica, wiekszosc san to pewnie ok 40-60 thb. Ale to ba Phuket ktory jest troche drozszy, na zadupiach pewnie taniej.
@Tino na północy wynajmuje nowy dom przy brzegu jeziora, 4 pokoje ze światłowodem i że wszystkimi opłatami za około 8000 thb. Jedzenie jak to jedzenie, można za 30 można za 1000 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zielu92: Dzięki, kiedy tam przyjechałeś i na ile planujesz zostać? Gdzie dokładniej jesteś? Z ciekawości, miałeś polską maturę i dostałeś się tam na studia, musiałeś robić jakieś dodatkowe 'nostryfikacje', żeby się tam dostać?
@Mollymot: @ktothes: @zielu92: Zawołam jeszcze raz, główne pytanie: jak tam wygląda obecnie życie w czasie pandemii? Jakie są ogólne obostrzenia? Targowiska, knajpy, siłownie, baseny, plaże są otwarte?

Ktoś z Was pracował w trybie europejskich godzin pracy (powiedzmy 14:00-22:00) na miejscu? Jakie wrażenia?
@Tino wszystko otwarte. Poza podstawowymi rzeczami typu maseczki i dezynfekcja to nie ma różnicy w stosunku do tego co było przed koroną. W turystycznych miejscowościach zapewne pusto ale nie byłem to nie wiem. Pracowałem swojego czasu od 20 do 4. Jedyny problem był taki, że w porze deszczowej podczas dużej ulewy potrafiło prąd wywalić.
@Tino Nie ma praktycznie zaadnych obostrzen. Wszystko wyglada tak samo jak przed pandemia poza tym ze wiecej ludzi nosi maski.

Ja pracuje kiedy chce, czesto to tez od 15 do wieczora. Zalezy od twojego lifestylu.