Wpis z mikrobloga

@megawatt: Ale dla Ciebie to i tak nie ma znaczenia czy on tym lekarzem jest czy nie. Nawet jakby Ci to udowodnił to byś mówił ze to jakiś szur i foliarz i żaden z niego lekarz bo Ty uważasz inaczej a przecież mama mówiła ze jesteś najmądrzejszy. Bez urazy oczywiście
  • Odpowiedz
@megawatt: @pacjent_0: jak wy tyle zrozumieliście z tych słów to gratuluję. Jesteście bezmózgami.
https://www.vpneumo.de/fileadmin/pdf/f2004071.007_Voshaar.pdf
https://www.tagesschau.de/investigativ/monitor/beatmung-101.html

Musi być w obcym języku bo w waszym kartoflanym polskim tylko prace naukowe na temat matki boskiej zielnej i tupolewa.

@fiolkins: Dla takich zer jak on jest specjalny mem:
D.....r - @megawatt: @pacjent0: jak wy tyle zrozumieliście z tych słów to gratuluję. ...

źródło: comment_1600978498rCmlMTLX7ozke2FczIwH48.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pacjent_0: Ah bo ty jesteś jednym z tych wykopowych ekspertów który nie ma pojęcia na temat w którym jest ekspertem. To wyjaśniam:
- zapalenie bakteryjne płuc
- zapalenie wirusowe płuc

Niby podobnie brzmi a jednak nie to samo. Tobie @megawatt: dzbanie też objaśniam.
  • Odpowiedz
@AlternatywnyKaloryfer: Nie dociera do ciebie, że zapalenie płuc to jedno z powikłań intubacji i mechanicznej wentylacji? Przypominam, że intubację i wentylację mechaniczną stosuję się nie tylko w przypadku jedynej aktualnie istniejącej choroby czyli covid-19. Tzn kiedyś stosowano ale teraz to może już nie..
  • Odpowiedz
@wshk
I co z tego z wynika? Że nie należy stosować respiratoroterapii u osób z ciężką niewydolnością oddechową? Zaskoczę Ciebie, każda interwencja lekarska niesie ze sobą działania uboczne, jest to wiedza znana każdemu gimnazjaliście, więc nie wiem co chcecie teraz udowodnić. Tylko czekać aż przeczytacie listę działań ubocznych stosowanych w COVID sterydów, to chyba zejdziecie że szczęścia
  • Odpowiedz
@DunningKruger
Nadal nie rozumiesz, że nikt nie neguje powikłań respiratoroterapii. Tylko nadal nie potrafisz podać żadnego argumentu dlaczego istnienie powikłań miałoby skutkować odstąpieniem od sztucznej wentylacji w wypadku wystąpienia ostrej niewydolności oddechowej i hipoksemii. Nadal nie potrafisz podać badań, które wskazywałyby na większą umieralność osób poddanych respiratoroterapii a tych którym "nie wykładano rurki do płuc". Sprawiasz wrażenie człowieka, który właśnie niedawno dowiedział się o istnieniu działań ubocznych danego leczenia i w
  • Odpowiedz
dlaczego istnienie powikłań miałoby skutkować odstąpieniem od sztucznej wentylacji w wypadku wystąpienia ostrej niewydolności oddechowej i hipoksemii.


@AlternatywnyKaloryfer: Niczego takiego nie twierdzę, nie zrozumieliśmy się. Mam jedynie wiedzę o nadużywaniu tego jako środka zaradczego podczas gdy to niekoniecznie jest niezbędne. Dlaczego? Tego nie wiem, nie chcę spekulować. Nie pracuję na ICU.

Nadal nie potrafisz podać badań, które wskazywałyby na większą umieralność osób poddanych respiratoroterapii a tych którym "nie wykładano rurki do
  • Odpowiedz
Niczego takiego nie twierdzę, nie zrozumieliśmy się. Mam jedynie wiedzę o nadużywaniu tego jako środka zaradczego podczas gdy to niekoniecznie jest niezbędne. Dlaczego? Tego nie wiem, nie chcę spekulować. Nie pracuję na ICU.


@DunningKruger: takie pytanie, w którym miejscu stosowano respirator przed wyczerpaniem innych metod wsparcia wymiany gazowej, bo na pewno nie w Lombardii gdzie respiratorów i miejsc na intensywnej terapii brakowało
  • Odpowiedz